Automatické obchodování

Pozor na změnu symbolů u Purple trading

Pokud jste klientem Purple Trading, možná jste dostali tento email, pokud používáte STP účet měli byste zpozornět.

Třídíme obchodní symboly

Abychom v platformě MT4 od sebe přehledně odlišili symboly pro STP a ECN typy účtů, od 10.9.2017 v platformě najdete vždy primárně symboly s odpovídajícími příponami dle typu vašeho účtu, a tedy pro STP účty nově s příponou „_stp“, např. “EURUSD_stp”.

V platformě sice budou i nadále viditelné symboly bez přípony, jako např. “EURUSD”, ty však již nebudou sloužit k obchodování.

Pro upozornění opakujeme znovu – od 10.9.2017 nebudou symboly bez přípony dostupné pro obchodování, což bude mít dopad na všechny STP účty. Využívejte tedy pro obchodování pouze symbolů s příslušnými příponami dle typu Vašeho obchodního účtu, a pro STP účty tedy „EURUSD_stp“ a pod.

Typ svého účtu můžete najít ve Vaší PurpleZone, aktivní symboly pro obchodování poznáte ale jednoduše i přímo v samotné platformě v levém sloupci MarketWatch/Trh a to tak, že nebudou zašedlé.

Obrázek: Symboly s koncovkou _stp ještě nejsou v nabídce k dispozici. V nabídce se objeví až o víkendu, zde je příklad symbolu s koncovkou _ecn.

Otevřených pozic v daném termínu se tato změna nijak negativně nedotkne, správné přípony Vám na STP účtech změníme během víkendu 9.-10.9. automaticky. U ECN účtů se nic nemění.

Pokud však ke svému obchodování používáte automatický obchodní systém a máte STP účet, je potřebné si upravit symbol a jeho příponu během uvedeného víkendu přímo v kódu Vašeho AOS!

Tato změna se týká i Demo účtů a PAMM účtů pro poskytování manažovaných investičních služeb.

Pokud tyto symboly používáte, je potřeba změnit tyto symboly v MT4, jinak Vám přestanou automaty fungovat a může dojít k tomu, že nezavřou otevřené pozice, neotevřou nové čekající pokyny, neotevřou nové pokyny. V logu MT4 se pak budou hromadit chybové hlášení o tom, že nelze obchodovat.

Jak mám přesně postupovat?

V MT4 je tedy potřeba o víkendu zobrazit všechny symboly a nahradit v okně grafu novými symboly s příponou _stp. Pro změnu symbolu stačí např. do grafu s „EURUSD“ přetáhnout z okna trh „EURUSD_stp“ Symbol se nahradí, ale strategie, včetně svého nastavení, zůstane. Změna by tedy neměla zabrat více jak několik minut. Po provedení této  změny doporučuji sledovat obchodování v MT4 zda vše probíhá standardně.