Analýza trhů

Jak si vede moje portfolio

Dnešní článek bude pohodový, stejně jako mých posledních pár dnů. Jednoduše jsem se rozhodla, že na nějakou dobu úplně „vypnu“ a budu se věnovat jenom rodině a koníčkům. Proto jsem téměř týden nezapnula počítač, maximálně jsem si oddechla od práce a od záplavy každodenních informací na twittru, facebooku, atd.

Určitě by jste se mě zeptali: „A co spready? Vždyť máš otevřené pozice. Nebojíš se, že se na trzích něco stane?“

Obchodování spreadů

Na spreadech je výborné to, že mi dávají volnost. Spready nevyžadují celodenní kontrolu. Většinou se vyznačují „línou“ povahou a nižší volatilitou v porovnání s podkladem. Takže i přesto, že se na komoditě něco děje, na spreadu se to nemusí tak silně projevit. Samozřejmě občas se může stát, že kvůli změnám na fyzickém trhu dojde k větším pohybům i na spreadech.

Zatím se mi osvědčilo, že spready stačí sledovat jednou denně před close a to zvládnu pohodlně i na mobilu. Nutností je mít precizně nastavený risk management už při vstupu do obchodu. Díky tomu se nemusím ani ve dnech oddechu nijak omezovat.

Moje aktuální portfolio

Teď se podívejme na to, jak se hýbali moje spready za posledních pár dní. Na bear spreadu na sójový olej se nic zásadního nestalo. Spread se již dostal těsně nad 0.40c, takže jsem byla celkem v klidu. Vzhledem k předchozí volatilitě a příznivosti z hlediska dalších analýz jsem neočekávala žádný prudký pohyb. A pokud by přece jen nastal, s velkou pravděpodobností bych stihla vystoupit beze ztráty.

Bull spread na cukr také nepředvedl žádné velké „divadlo“. Na grafu se vytvořil náznak patternu inverzní hlava a ramena. Tady si ale dávám větší pozor. Podobná situace byla minulý rok na opačném bear spreadu. Vytvořil se stejný pattern, ale bohužel jsem se dočkali prudkého breakdownu a to zrovna na konci mé dovolené. Psala jsem o tom v článku na konci minulého roku.

Třetím a zároveň nejnovějším členem mého portfolia je bear spread na benzín. Ten mi udělal v posledních dnech největší radost. Sice se mi už nepodařilo přikoupit, ale to mě až tak netrápí, když vidím ten nádherný růst.

Jak si zatím vede mé portfolio v číslech můžete vidět na screenu z platformy.

Všechny spready z mého portfolia jsem analyzovala s předstihem ve Spreadovém reportu. Samozřejmě není zatím jisté, že všechny moje otevřené obchody dopadnou ziskově. Ale myslím si, že se mi podařilo v této době sestavit velmi dobré portfolio s pěkným potenciálem a zároveň i zajištěním. O tom se ale podrobněji rozepíšu až v dalším článku 🙂