Automatické obchodování

Nástroje pro AOS: Velké srovnání

Zdravím přátelé,

cílem dnešního článku, je porovnat a vysvětlit funkčnost a rozdíly našich produktů vyvinutých společně týmem StrategyQuant. Nejprve byste měli pochopit, že StrategyQuant X je náš hlavní projekt. Další tři programy jsou jeho součástí a jsou zahrnuty v plné licenci programu StrategyQuant X. Je však také možné získat každý program samostatně.

Naše programy mají jednu věc společnou. K tomu abyste se připojili ke komunitě obchodující algo pomocí těchto programů, nepotřebujete žádné programátorské zkušenosti.

Tak pojďme na to.

StrategyQuant X

Stránka produktu: https://strategyquant.com/

 • vytváření automatických obchodních systémů pomocí strojového učení
 • umožňuje vytvořit strategie pomocí editoru Drag&Drop na základě vašich nápadů nebo jejich vylepšování
 • integrovaný správce dat
 • umožňuje detekovat pouze vysoce kvalitní strategie a optimalizovat je
 • export zdrojového kódu strategie na více obchodních platforem

StrategyQuant X (dříve „GenBuilder“) je jedinečná a výkonná počítačová platforma pro vývoj automatických obchodních systémů (nazývaných také jako AOS, obchodní roboti, expert advisor, EA a jiné) pro jakýkoli trh (forex, futues, akcie, crypto) a časový rámec.

Využívá technicky strojového učení a genetického programování (to automaticky a postupně vylepšuje tento vývojový proces). Konečné strategie lze snadno potom uložit ve formátech MetaTrader 4/5, TradeStation nebo Multicharts. SQ X je schopen kombinovat a ověřovat miliony různých vstupních a výstupních podmínek, typů objednávek a cenových úrovní, aby našel nejvýkonnější strategie podle vybraných kritérií – například čistý zisk, return vs. drawdown, sharpe ratio atd.

Pokročilé výzkumné možnosti programu umožňují obchodníkům otestovat své vlastní obchodní nápady, optimalizovat strategie a provádět složité testy pro ověření robustnosti (kvality) strategií.

U programu není nutné specifikovat přesná pravidla naší strategie – pravidla mohou být generována i náhodně. Chcete si vytvořit svou vlastní novou a jedinečnou strategii? StrategyQuant X je ten pravý software pro vás.

Vzhledem k výše uvedeným skutečnostem, ve srovnání s ostatními programy nabízí StrategyQuant X mnohem více funkcí a možností, ze kterých mohou obchodníci těžit při stavbě strategií.

AlgoWizard

Stránka produktu: https://algowizard.io/

 • definujte své obchodní nápady bez znalosti programování
 • zpětné testování vašich strategií (těchto..)
 • možnost získání zdrojového kódu strategie pro vybranou obchodní platformu
 • bezplatná nebo profesionální verze

AlgoWizard (dříve „EA Wizard“) umožňuje obchodníkům vytvářet a provádět testování na historických datech (pro MT4/MT5 nebo TradeStation/MultiCharts) pomocí vizuálního editoru Drag&Drop k definování obchodních pravidel (podmínek). Je nutné znát logiku a pravidla dané strategie, kterou chcete vytvořit. Můžete také ručně upravit strategie vyvinuté v programu SQ X.

AW dostanete s plnou licencí programu StrategyQuant X naprosto zdarma a je možné jej použít buď v programu SQ X (sekce AlqoWizard) nebo online na níže uvedené webové adrese.

Jednoduše řečeno, pokud víte jaký druh strategie chcete vytvořit (znáte pravidla i podmínky) a potřebujete pouze exportovat strategii do zdrojového kódu vaší obchodní platformy, použijte AlgoWizard.

Pokud chcete generovat nové strategie a obchodní nápady pomocí strojového učení (tzn. neznáte pravidla a podmínky strategie), použijte StrategyQuant X.

QuantAnalyzer

Stránka produktu: https://strategyquant.com/quantanalyzer

 • nástroj pro analýzu již vytvořených strategií
 • vyhledá silné a slabé stránky vašich strategií
 • plugin pro MetaTrader 4 („MT Quant Analyzer“)

QuantAnalyzer (dříve „EA Analyzer“) neslouží k vytváření nebo definování nových strategií, ale analyzuje vaše současné strategie a výsledky obchodování. QA zobrazuje uspořádaný přehled s množstvím statistik jako např. zisk za každou hodinu nebo den.

Díky tomu můžete najít slabá místa a potenciálně vylepšit své obchodování. Obchodníci mohou vidět i pokročilé statistiky, vytvářet optimální portfolia a využívat nejlepší money management. Je možné zde použít i scénář „Co kdyby“ („What if“) nebo použít „Monte Carlo“ analýzu. Program navíc dokáže reportovat z mnoha obchodních platforem.

QuantDataManager

Stránka produktu: https://strategyquant.com/quantdatamanager

 • nástroj pro stahování a export dat
 • verze PRO umožňuje stahovat data zrychleným způsobem pomocí sítě CDN

QuantDataManager je nástroj pro stahování, správu, analýzu a export bezplatných historických dat a jejich použití ve vaší obchodní platformě. Pokud máte vlastní prémiová data, tak program nepotřebujete. Program je také součástí SQ X (sekce „Data Manager“). Pokud tedy potřebujete data pro používání SQ X, nejprve si je stáhněte v sekci „Data Manager“.

Pokud se přihlásíte k odběru verze Pro, získáte i možnost ověřeného stažení (bez chybějících dat a gapů) ze sítě CDN, která je 10-15x rychlejší.

Věřím, že toto srovnání vám umožní ujasnit si vaší představu o tom, co jaký program dělá a jak ho nadále využívá ke zlepšení svých obchodních výsledků.