Automatické obchodování

Forex AOS: Kráska pro život?

Nedávno jsem se bavil s kolegou a napadlo nás zajímavé přirovnání k robustnosti. Podívejme se tedy na toto téma trochu jiným pohledem :).

Podívejme se na robustnost jako na dvě ženy. Začněme tou první.

Jednou večer v baru…

Jste mladí, nezadaní… Jednou večer si takhle popíjíte v baru a vidíte ženu, krásnou na první pohled, má krásný (doplňte si podle preferencí), hází do sebe jednu vodku za druhou a jdete za ní. Nechcete se vázat, jde vám jen o jedno. Co vás zajímá? Jen to jak vypadá. Její osobní kvality – věrnost, důvěra, inteligence… vás nezajímají, možná spíše naopak, nevyhledáváte je :).

Taková slečna je jako strategie s krásně rovnou equity, kde vidíme jen výsledek jak krásně roste do nebe a nic víc.

To jsme šli s kamarády do divadla…

Máme tady druhou ženu. Není jako modelka z časopisu, ale má toho mnohem víc – je věrná, můžete jí věřit… Poznáte jí aniž by měla dvě promile a jen tak si povídáte, bez vedlejších úmyslů. Inteligentní žena, která má skvělé osobní kvality. Začnete spolu chodit, přijde fáze „demo účtu“. Po čase zjišťujete, že je lepší než jste mysleli a přijde přechod na reálný účet a postupně rozšiřování portolia.

Vyžaduje více času, musíte se jí více věnovat, abyste ji poznali. Ale odměnou vám je věrnost a dlouhý vztah.

Se strategiemi je to podobné. Nedá se spoléhat jen na to, jak vypadá z vnějšku, je potřeba i aby byla robustní, prošla testováním a mohli jste jí věřit!

Nasazovat strategii jen podle equity je jako slečna na jednu noc – vyjít to může, ale není to moc pravděpodobné. A kupování strategií? S tím je to stejné…