Automatické obchodování

AOS: Londýn, sny a hnací motor

Balím na odlet a mezitím píšu článek. Rád cestuji a troufám si říct, že pokud neumíte anglicky, většinu světa si moc neužijete. Když se o tom s někým bavím, tak velmi často slýchám: „Ale já neumím anglicky…“. Ať už jste nebo nejste trader, tak je angličtina rozhodně užitečná. Můžete bez problémů cestovat, číst knihy v angličtině a další jazyk vám dává obrovskou svobodu. Navíc vám nezakrní mozek. Osobně nevím o žádné nevýhodě, kterou by znalost jazyků přinášela.

Problém je, když anglicky neumíte :). Já měl od začátku všechny sny spojené s angličtinou – cestovat a velkým snem bylo odstěhovat se do Londýna, který jsem měl vždycky rád. Jenže, moje angličtina byla velmi chabá a neměl jsem na jazyky buňky.

Postupem času jsem však zjistil něco podstatného – nechyběly mi buňky, ty má každej, chyběla mi motivace.

A pak se to zlomilo…

Najednou byl velký sen. Trading. V češtině dobré knihy v podstatě neexistují, navíc odjet pracovat do Londýna přímo do City, to by byla bomba. Tak jsem se začal snažit a najednou to šlo líp a líp. Našel jsem důvod, proč se opravdu snažit naučit anglicky.

Sny se mění…

Sny se sice změnily a odstěhovat se do Londýna už nechci, ale pořád ho mám rád a najdu si důvod tam jet. Minulý rok jsem se tam vydal na konferenci, dnes jsem na letišti a letím znova. Na tu samou konferenci. Tentokrát je to ale jiné, neletím jako návštěvník, ale jako přednášející. Takže vlastně v Londýně pracovat budu, i když jen jeden den na konferenci pro dva tisíce lidí :).

Nadšení zůstává…

Pamatuji si svou první přenášku v zahraničí, konkrétně v Asii. To nadšení, když jsem dostal pozvánku, bylo úžasné. A když jsem dnes někam pozván, zase ho cítím. Směsice nadšení, radosti a obav. Je to super, máte možnost pracovat s profíky, potkávat zajímavé lidi… Postupně k Malajsii přibyla Itálie, Singapur, Taiwan… V březnu mířím na divoký západ, do míst, kde by římani měli napsáno „Hic sunt leones“, ale o tom se ještě rozepíšu :).

Těším se, bude to super zkušenost, být v Londýně nejen jako návštěvník, ale i jako přednášející :).