Opce

Seriál praktického opčního obchodování – týden 2

Vážení čtenáři, jak jsem avizoval ve včerejším článku a zároveň prvnímu dílu našeho seriálu opčního obchodování, již dnes vám zveřejním, jak se obchodování na zemním plynu vyvíjelo i ve druhém květnovém týdnu. Doženeme tak mírný skluz a další reporty již budete mít vždy aktuální, ke každému týdnu po přihlášení ve své klientské sekci na tomto serveru.

1. Shrnutí týdne

Během celého druhého týdne našeho seriálu zemní plyn v podstatě pouze rostl. A jelikož jsme vstupovali s čistou short pozicí, naše portfolio samozřejmě mírně ztrácelo. My jsme tuto situaci využili k otevření dodatečné malé a agresivní opční pozice (2ks při účtu 80.000 EUR) na ETF:BOIL se strikem 26 a červnovou expirací (BOIL 15‘Jun 26.0 CALL). Naše průměrná cena byla 1,70 USD, což znamená break-even při ceně BOIL na úrovni 27,70 USD. Prozatím na této pozici ovšem proděláváme.

K růstu plynu nebyly žádné významné fundamentální důvody, spíše se jedná o klasickou oscilaci ceny v určitém pásmu a v příštím týdnu může plyn opět jak růst, tak klesat. Pro nás by samozřejmě ideální scénář byl pokles ceny ETF:BOIL k úrovni 27 dolarů. To bychom mohli zavřít hlavní část opcí s plným ziskem a podívat se po nových příležitostech. Pravděpodobně bychom pak rollovali část pozic na další měsíc, neboť zde bychom ukořistili nejvíce časové prémie.

Co bych rád v tomto komentáři zdůraznil, je postupný rozpad časové prémie u vypsaných květnových opcí BOIL se strike 27. Od zahájení obchodování 1.5.2018 se cena ETF:BOIL prakticky nezměnila. Naopak cena opce, kterou jsme short, poklesla z USD 1,18 na současných USD 0,90. Tedy opční přístup nám umožnil něco málo vydělat, i když pozice šla mírně proti nám. To je myslím si velmi důležité pro všechny obchodníky a investory.

Toto je poměrně líný typ investování, nikam se neženeme a ani nepotřebujeme dělat mnoho obchodů. Za minulý týden jsme každopádně ve ztrátě, neboť ETF:BOIL vzrostlo o zhruba 5% a přiblížilo se našim strikům. Od zahájení obchodování zůstáváme stále zhruba 100 USD v plusu a rozhodující pro celkovou výkonnost bude nadcházející týden, kdy opce expirují.

2. Report

Obr.1.: Account Overview - základní charakteristiky a vývoj účtu
Obr.1.: Account Overview – základní charakteristiky a vývoj účtu
Obr.2: Risk Measures - ukazatelé a parametry rizika
Obr.2: Risk Measures – ukazatelé a parametry rizika
Obr.3: Trade Summary - celkový přehled otevřených obchodů
Obr.3: Trade Summary – celkový přehled otevřených obchodů

Pokud budete mít zájem získat přístup do klientské sekce, kde naleznete jednak můj pravidelný týdenní komentář, tak všechny týdenní reporty ke stažení, zanechte prosím v okénku níže Váš e-mail. Děkuji.