Opce

Seriál praktického opčního obchodování – týden 13

Vážení čtenáři a obchodníci, od minulého týdne jsme zaznamenali nepatrnou ztrátu díky nárůstu ceny plynu. Co nás však těší více, je pohled na obchodování od 1.5., kdy jsme začali. Od této doby ETF:UNG vzrostlo zhruba o 1%. Jelikož my se snažíme být short plyn, nezávislý pozorovatel by očekával, že hodnota našeho portfolia klesne. Díky využití opcí a dynamického hedgingu jsme ale za dané období zvýšili hodnotu portfolia o 1,5%. Plyn (UNG) měl v tomto období největší pokles o 7,2%, zatímco my 3,45%. Máme tedy radost, že jsme schopni ukázat přidanou hodnotu využívání opcí v tradingu.

Obr.1: Account Overview
Obr.1: Account Overview

Změny v portfoliu

V minulém týdnu jsme uzavřeli všechny call opce na UNG se striky 23.50, neboť delta již byla velmi nízká a takovéto pozice je obecně nejlepší zavírat, aby nezvyšovaly tail risk portfolia. Jako novou pozici jsme vypsali 8 put opcí na podkladu UNG se strikem 22 a expirací poslední den v srpnu. Logika je jednoduchá. Fundamentálně vidíme cenu zemního plynu do zimy směřovat výše a až na těchto vyšších úrovních chceme opět otevírat větší shorty. Takže abychom v tomto období něco málo vydělali, vypsali jsme je put opce jako krycí opce k našim assignovaným call opcím UNG.

Takto máme tedy 800 ks UNG short s průměrnou cenou shortu 22.12 a navíc jsme vypsali 8ks put opcí se strikem 22 a kreditní prémii 23 centů na každou opci. Pokud by tedy ETF:UNG stagnovalo celý měsíc (kontango požene ETF:UNG níže, ale fundamenty z titulu nízkých zásob mohou tlačit plyn vzhůru) a skončilo na úrovni 22 dolarů, vezmeme profit na obou stranách pozice.

Jak je patrné z našeho textu výše, den za dnem se pomalinku blížíme zimní sezóně, kdy volatilita na plynu vzroste a nedostatek zásob společně s abnormálně nízkými teplotami během topné sezóny může způsobit prudké spiky v ceně směrem nahoru. Proto se snažíme odsouvat budování větších short pozic až směrem k cenám 3USD za Bcf. Do té doby si spíše chceme udržovat jen menší short a menší deltu.

Dnes bych na vás měl menší prosbičku. Rád bych provedl průzkum ohledně svých článků zde na portálu Quastic. Vaše podněty a komentáře jsou pro mě velmi přínosné a cenné. Potřebuji od vás dostat co nejvíce odpovědí, co nejvíce vstupů a podle toho přizpůsobit další směr psaní textů. Rád bych pro Vás připravoval zajímavý obsah, který bude pro Váš přínosný a inspirativní. Vyplnění formuláře zabere max 2 minutky.

A abych vás motivoval ještě trochu více, tak 2 šťastlivci, kteří vyplní následující formulář a poskytnou mi tak cennou zpětnou vazbu, se mohou těšit na knihu 6x o investování a tradingu zdarma. Takže s chutí do toho a předem díky!

Vyplnit formulář můžete zde.

Dále připomínám, že v klientské sekci klasicky naleznete pravidelný výpis z našeho obchodního účtu (Portfolio Analyst). Pokud ještě  svůj zákaznický účet zde na serveru nemáte, stačí zadat Váš e-mail do kolonky níže.