Investování

Uber vstupuje na burzu – speciální webinář

Pravděpodobně jste zaregistrovali blížící se IPO, tedy uvedení na burzu akcií společnosti Uber. Jedná se o jedno z největších IPO v historii.

Společnost provozuje alternativní taxislužbu, její největší konkurent, společnost Lyft, měla své IPO koncem března. Očekávané ocenění společnosti se pohybuje kolem 90 miliard dolarů, tedy na úrovni General Electric nebo Lockheed Martin nebo na dvojnásobku Tesly.

Ocenění při IPO je nedaleko úrovně, na které byl při svém IPO oceněn Facebook. Tedy hodnota společnosti je opravdu obrovská.

Protože se jedná o mimořádnou událost, připravil jsem pro vás na dnešní odpoledne speciální webinář právě na toto téma, vysíláme opět zdarma na našem Youtube kanále.

Důvody, proč jsem jej připravil, jsou 3:

  1. Různí navolávači opět lidem vnucují IPO. I mojí manželce opět volali a opět snůšky lží (třeba to, že do něj investuje i Buffett), tak chci říct realitu.
  2. Jedná se o obří IPO, je škoda si ho nechat ujít.
  3. Uber jsem ze zvědavosti studoval i sám pro sebe, takže podělit se o detaily již byl logický krok

Prostudoval jsem několikasetstránkový prospekt emitenta a vybral z něj nejzajímavější informace. Některé jsou dost překvapující, jako samotný obsah prospektu :). Takže se máte na co těšit!

Musím uznat, že na první pohled mě rozesmála klasifikace společnosti – je klasifikována jako prodejce softwaru pro širokou veřejnost, stejně jako třeba Microsoft. To je rozhodně zajímavé a nese to s sebou určitá rizika.

Zajímavá je také „ziskovost“ firmy, některá prohlášení vedení a též velkých bank. Například prohlášení, že je možné, že se nikdy nedostanou do zisku, je velmi zajímavé a pro potenciálního investora zásadní.

Podíváme se též na rizika, kde jsou největší a kde naopak nejmenší.

Mým cílem je předat vám co nejvíce objektivní informace na základě reálných faktů, abyste se mohli s rozumem rozhodnout.

Jak je zvykem, tak webinář bude ZDARMA. Začínáme dnes v 15:25 na našem Youtube kanálu. Čas jsem zvolil schválně – v 15:30 se začne obchodovat, takže se podíváme na základní body a pak na otevíračku. A nebojte, pokud nestíháte, opět bude k dispozici záznam.

Vysíláme od 15:25 ZDE, těším se na vás!