Automatické obchodování

5 tipů pro zvýšení výkonu StrategyQuant

V tomto článku mám pro vás několik tipů, jak zvýšit výkon programu StrategyQuant.

Používejte SSD disk

Pokud máte SSD disk, určitě jej použijte. Zrychlí nejenom StrategyQaunt, ale celý PC. SSD disk umožnuje zapisovat a číst až 10x rychleji než klasický pevný disk a až 20x rychleji než disk pro notebook. A to už je citelné zlepšení výkonu!

Přidělte StrategyQuantu více jader

V nastavení lze nastavit aby, SQ využival více jader. Vždy nechejte jedno jádro alokované pro windows.

Jak nastavit více vláken?

1 – Jděte do tools -> options

2 – Klikněte na záložku performance a přidejte tolik jader, kolik máte k dispozici, až na jedno, které necháte pro Windows.

Přidělte StrategyQuantu více paměti

Pokud máte větší RAM, je vhodná dát více i StrategyQuantu.

Větší paměť pro SQ přidáme tak, že klikneme pravým tlačítkem myši na zástupce SQ, který najdeme na ploše, poté klikneme na „vlastnosti“ a přidáme tento parametr:

„-J-server -J-Xmx17g -J-XX:+DisableExplicitGC -J-XX:+AggressiveOpts -J-XX:+UseSerialGC“.

Celý řádek bude vypadat takto:

„C:\StrategyQuant\StrategyQuant64.exe (tedy složka, kde máme SQ nainstalován) -J-server -J-Xmx17g -J-XX:+DisableExplicitGC -J-XX:+AggressiveOpts -J-XX:+UseSerialGC“.

Tento parametr -J-Xmx17g říká, že SQ bude používat 17 GB RAM paměti. Sem si dolnite tolik paměti, kolik chcete SQ přidělit. Pokud chcete přidělit 4GB, pak parametr bude -J-Xmx4g.

Ještě nazorný obrázek jak vypada zástupce SQ s přidaným parametrem (není vidět celý, políčko je na to moc krátké).

Pokud máte velmi silný počítač, vytvořte RAMDISK

Pokud máte např. počítač s desítkami GB RAM, zvažte vytvoření RAMDISKu. RAMDISK je virtuální disk, který je držen v RAM paměti. Má tedy velmi velký výkon. Podrobnější informace najdete na internetu nebo poproste o nastavení odborníka. Pokud ale nemáte alespoň 32 GB RAM, do RAMDISKu se nepouštějte.

Spusťte SQ vícekrát na jednom počítači

Pokud máte velmi silný počítač, může se vyplatit spustit SQ vícekrát. Můžete pak stavět současně strategie pro více trhů, více TF atd. Princip je jednoduchý – SQ nainstalujete do PC několikrát, případně složku, kde máte SQ nainstalovaný, celou jen zkopírujete. Licenční číslo použijete stejné.

Vidíte sami, že zvýšit výkon StrategyQuantu není nic těžkého, stačí vědět, jak na to :).