Ostatní články

7 vzdělávacích akcí na leden a únor, které si nenechte ujít

Blíží se konec prosince a spolu s ním konec roku. Vánoce, Silvestr, kocovina, předsevzetí „takhle už pít nikdy nebudu“ a „příští rok se naučím obchodovat“, určitě to sami znáte.

První předsevzetí zůstane na vás, ale s tím druhým vám pomůžeme, stejně jako v roce letošním.

Chci vám všem poděkovat za to, že jste nás v roce 2018 sledovali a pomáhali nám tak jít za cílem, který jsme si dali. Cílem, na jehož konci jste vy, jako vzdělaní investoři a obchodníci, kteří stále čerpají nové informace. Letos jsme představili pravidelné webináře, kde dostáváte cenné informace zcela zdarma, ne pouze prodejní kecy :). A pokračovat v tom budeme i v roce 2019.

V úterý 18.12. jsme vysílali poslední webinář v letošním roce. A protože si chceme vánoční svátky všichni užít a nabít se novou energií, další webinář nás bude čekat až 8. ledna. Již teď mám pro vás nová témata a termíny, ale jako první bych vám rád popřál pěkné svátky, protože to je jeden z mála časů, kdy máme čas si opravdu odpočinout. Alespoň většina z nás.

Za celý tým vám přeji krásné Vánoce a v roce 2019 neusněte na vavřínech, ať se váš obchodní účet dále zhodnocuje. Odpočiňte si s rodinou a naberte nové síly do roku 2019, který bude určitě velmi zajímavý a troufám si říct, že i přelomový.

Přeji vám, ať do nového roku vstoupíte se skvělou motivací udělal jej zase o kus lepším a plni energie si za tímto cílem jít. Pokud jsou některé z vašich cílů spojeny s financemi a obchodováním, uděláme vše co je v našich silách, abyste na našich webinářích našli odpovědi na své otázky. Pokud jsou témata, o kterých byste rádi slyšeli, ale ve webinářích je nevidíte, stačí napsat na info@quastic.cz a určitě se nad tím s kolegy zamyslíme.

Teď se už pojďme podívat na to, co jsme pro vás připravili na leden a únor 2019.

Webináře na leden a únor

Jako „malý dárek“ mám pro vás velmi zajímavé webináře a rozhovory na první dva měsíce roku 2019, na kterých si můžete hned rezervovat místo.

Webináře vysíláme (téměř) každé úterý od 20 hodin. Čas tentokrát nemá pouze Jakub Bezděkovský, jinak bude celý tým a též se můžete těšit na zajímavé hosty. Přihlášku na webináře najdete pod jejich seznamem.

8.1. – Pavel Hála: Jakou zvolit strategii na ropě a plynu v roce 2019

Webináře s Pavlem Hálou patří mezi nejsledovanější na Quasticu. Poslední webinář byl zaměřen na energie, tedy na ropu a plyn. Měl přes dvě hodiny, ale i tak jej shlédlo přes 1100 lidí, což je skvělé číslo. Další webinář jsme tak brzo neplánovali, ale extrémní volatilita na energiích nás přesvědčila o tom, že by stálo za to se na ně opět podívat. Volatilita s sebou přináší riziko, ale také zajímavé příležitosti. Jak se v takové situaci jako obchodník chovat a jaká strategie na těchto komoditách může v roce 2019 fungovat?

Co si z tohoto webináře odnesete: Pohled na současnou globální geopolitickou situaci a její dopad na cenu ropy. Kromě toho probereme konkrétní strategie, které mohou být v roce 2019 na ropě a plynu úspěšné.

15.1. – Jan Rohrbacher a Zdeněk Zaňka: Rizika a příležitosti v roce 2019

Tento webinář bude speciální hned ve dvou směrech. Jednak se podíváme na příležitosti a hrozby, které nás čekají v roce 2019. Budete mít informace od zkušeného tradera a investora, který se trhům věnuje více než 15 let a je členem investičního výboru fondu Charles Bridge. No a krom toho, že téma bude velmi zajímavé a komplexní, budeme tou dobou pracovně v Asii a budeme vysílat z Japonska. Důležitý je ale hlavně obsah a ten bude, alespoň tomu věřím, velmi zajímavý.

Co si z tohoto webináře odnesete: Na co si dát pozor v roce 2019 a kde čekat potenciálně nejzajímavější obchody.

22.1. – Rozhovor s Marošem Fričem, architektem aplikace StrategyQuant

StrategyQuant mnoho z vás zná a využívá. Je to unikátní nástroj v globálním měřítku. Nejvíce jsem za ním ale vidět já, protože se věnuji vzdělávání a velmi aktivně jej využívám. Nejsem však ten, kdo stojí za jeho vývojem. V tomto rozhovoru budete mít možnost poznat Maroše Friče, zakladatele a architekta software StrategyQuant. Zjistíte, jak se StrategyQuant historicky vyvíjel, jaké byly největší výzvy a jaké jsou plány do budoucna.

Co si z tohoto webináře odnesete: Pohled do zákulisí vývoje software StrategyQuant a co pro vás chystáme do budoucna.

29.1. – Zdeněk Zaňka: Jak zodpovědně vybrat brokera?

Broker je váš obchodní partner. Dobrý partner znamená, že vyděláte více a nebude vám házet klacky pod nohy. Forexový trh je ale tak trochu džungle a poznat kvalitního brokera není snadné, když jich je přes 1000. Jak na to? Co vše si ohlídat? Na co si dát pozor? O tom bude tento webinář.

Co si z tohoto webináře odnesete: Budete vědět, jak si vybrat kvalitního brokera a nenaletět podvodníkům. Také dostanete praktický checklist, který vám s výběrem pomůže.

5.2. – Elena Lindišová: Jak na konzervativní obchodování komodit?

Po kratší odmlce se na scénu vrací spreadová obchodnice Elena Lindišová. S jejím mentorem Pavlem Hálou se budeme na začátku ledna bavit o energiích, které jsou spíše pro dynamické a agresivní obchodníky. S Elenou se tedy zaměříme na to, jak obchodovat komodity konzervativně. Jaké vybrat trhy a metody analýzy? Celý webinář bude formou rozhovoru a můžete se těšit na ukázky z praxe.

Co si z tohoto webináře odnesete: Pohled zkušené obchodnice na to, jak obchodovat komodity konzervativně i s malým účtem a zbytečně moc neriskovat.

12.2. – Martin Kysela: Úvod do Market Profile + kryptoměny v roce 2018

Hlavním tématem tohoto webináře bude Market Profile. Pokud nevíte, o co se jedná, tak Market Profile je nástroj pro obchodníky, díky kterému můžete pracovat s velmi detailními informacemi o trhu, jako jsou objemy obchodů apod. Na market Profile máme časté dotazy, tak jsme se rozhodli, že jim budeme věnovat skoro celý tento webinář. Jako bonus se podíváme i v krátkosti na kryptoměny. Rok 2018 byl ve znamení splasknutí bubliny, ale za jejich propadem bylo mnohem více. Detaily se dozvíte na webináři. Pro úplnost doplním, že na tomto webináři se budeme z 80 % věnovat Market Profile, kryptoměny budou pouze doplněk.

Co si z tohoto webináře odnesete: Budete vědět co je to Market Profile, jak funguje a proč je pro obchodníky zajímavý. Také se dozvíte co se dělo v pozadí kryptoměn včetně toho, o čem se moc nemluví.

19.2. – Jan Kaška: Obchodování plynu pomocí opcí v době extrémní volatility

Na konci roku 2018 procházel plyn velmi vysokou volatilitou a co udělá zima na počátku roku 2019 ještě uvidíme. Jan Kaška používá strategii na obchodování plynu pomocí opcí jako jednu z klíčových. Jak ale obchodování uchopit v této volatilní době? Co dělat, abyste neutrpěli vysoké ztráty? Volatilita plynu byla tak vysoká, že jeden americký fond díky tomu zkrachoval. Na jeho příkladě si ukážeme, co udělali špatně a jak se podobným situacím bezpečně vyhnout.

Co si z tohoto webináře odnesete: Praktické informace o tom, jak obchodovat volatilní a dynamické trhy, aniž byste riskovali smazání účtu jedním špatným rozhodnutím.

Registrace na webináře (vyplňte prosím email + vyberte webináře, které vás zajímají):

[contact-form-7 id=“36233″ title=“webinare_11_a_12_2018_copy“]

Těšíme se na vás na webinářích!