Opce

Seriál praktického opčního obchodování – týden 11

Vážení čtenáři a obchodníci, minulý týden zemní plyn pokračoval  v poklesu a díky tomu jsme portfolio dostali na nová maxima.

Shrnutí týdne

Ke konci minulého týdne se nacházíme v zisku cca +1,2%. V portfoliu se nám díky poklesu ceny plynu a snížení delt u BOIL opcí snížila celková delta. Budeme se snažit opět vstoupit do short opcí na BOIL, ale tentokrát až v případě, že se spot zvýší na úrovně 27-28 USD.

Obr.1: Vývoj portfolia do 13.7.2018
Obr.1: Vývoj portfolia do 13.7.2018

Změny v portfoliu

V uplynulém týdnu jsme přerolovali pozici na short call v ETF:KOLD, kde jsme s malinkým kreditem rollovali opci o strike výše a měsíc dále. Rovněž jsme už téměř s plným profitem zavřeli červencovou call opci BOIL se strikem 29 a zbývající časovou prémii doplnili skrze výpis bezpečných call opcí na UNG a strikem 23,5.

Assignment

V minulém týdnu došlo k jedné pozitivní věci, a to assignmentu ETF:UNG do akcií. Je to pozitivní signál pro strategie, které shortují neefektivní ETF, protože assignment do akcií dává následně možnost akcii zpět vykoupit a otevřít novou opci. Tuto záležitost dál testujeme, ale věřím, že jsme na dobré cestě.

Fundamenty

V minulém týdnu došlo k velmi mírnému poklesu produkce zemního plynu. Stále však odhadujeme, že při teplotně neutrálním scénáři zůstává převis nabídky nad poptávkou meziročně o 3-4 Bcf vyšší, což je způsobeno především strukturálně silnějším růstem produkce než strukturálním růstem poptávky. Jelikož meteorologické předpovědi naznačují ochlazení teplot na konec července a potenciálně i začátkem srpna, měli bychom se v příštích týdnech dočkat poměrně solidního růstu zásob.

Jelikož absolutní úroveň zásob je pořád nízká, neočekáváme, že se podaří do konce letní sezóny dohnat strukturální deficit zásob vůči 5-ti letému průměru. Do zimy tak budeme vstupovat jistě s podprůměrnou úrovní zásob, což by mělo tlačit cenu vzhůru a s většími shorty tedy bude lepší počkat, až se cena BOIL přiblíží opět úrovním 27-28 USD.

Po přihlášení na Váš zákaznický účet si můžete stáhnout podrobný výpis (Portfolio Analyst) z našeho obchodního účtu. Pro přístup stačí vyplnit e-mail v okénku níže, přihlašovací údaje Vám následně dorazí na Váš e-mail.