Opce

Neefektivity efektivně a profitabilně

Vážení čtenáři a obchodníci, mám skutečně obrovskou radost z množství dotazů a komentářů, které mi chodí každý týden po publikaci mých článků zde na serveru quastic, týkajících se neefektivních ETF a jejich praktického zobchodování, logice obchodů, obchodních signálů, pokynů apod. A zároveň se tak trochu omlouvám, pokud jsem snad na někoho s odpovědí zapomněl. Je toho opravdu hodně.

Přemýšlel jsem, jakým způsobem celý proces více zefektivnit a poskytnout vám co největší možnou podporu pro vaše obchodování. Nakonec jsem se po zralé úvaze rozhodl, že pro vás vytvořím speciální vzdělávací kurz nebo spíše komplexní vzdělávací program, který vás provede světem obchodování neefektivních ETF, zejména tedy s využitím opcí.

Z došlých odpovědí (v rámci ankety zde pod článkem) jsem zjistil, že sice většina z vás – tedy čtenářů mých článků –  již o obchodování opcí něco ví, na druhou stranu i přesto by více než polovina uvítala rovněž vysvětlení základů a logiky používaných strategií. Proto bude součástí onoho vzdělávacího programu i pro zájemce vysvětlení základních principů opcí, opční terminologie, seznámení se základními, ale i pokročilými opčními strategiemi – to vše na praktických příkladech přímo v obchodní platformě, nemusíte se obávat žádného teoretizování. Zkrátka jde o to, abyste chápali základní principy ještě předtím, než pokročíte ke složitějším obchodním konceptům. Jsem si jistý tím, že kurz tak zvládnete i jako naprostý začátečník. Navíc jsme přistoupili k takovému konceptu kurzu, že v případě, že bude třeba cokoliv dodatečně dovysvětlit či zopakovat, vytvoříme k tomu dodatečnou lekci. Skutečně chceme, aby si všichni účastníci z tohoto školení odnesli maximum informací a všemu maximálně porozuměli.

Namátkou bude jen v rámci základního kurzu o opcích řeč třeba o následujících tématech:

  • Jak Nakupovat akcie se slevou a ještě si za to nechat zaplatit
  • Jak vylepšit díky opcím výkonnost akciového portfolia
  • Jakým způsobem vydělávat i na trzích, které jsou normálně nedostupné, jako jsou ETF
  • Jak docílit zajímavého příjmu, i když se trh vůbec nehýbe
  • Jak zobchodovat trhy, které bychom si kvůli rizikům normálně nemohli dovolit (např. kvůli vysoké ceně, vysoké volatilitě či vysokým nákladům za jejich držení)

Co se týká toho posledního bodu, velmi zajímavým příkladem může být např. ETF:UVXY (které jsem ostatně rozebíral ve svých článcích).  I když se jeho hodnota za poslední roky velmi výrazně snížila a laik by se spekulací na další propad neváhal, přímý short může být velmi nebezpečná strategie u takto volatilního trhu. Na druhou stranu ale toto ETF mohou zobchodovat s pomocí opcí se zabezpečenou strategií (např. vertikální spread), kde přesně vím, jaká jsou rizika a jaký je maximální výnos. Navíc díky opcím neplatím žádný dodatečný náklad za držení pozice.

Opce tedy přinášejí celou řadu zajímavých možností uplatnění a já vám mohu slíbit, že i základní opční kurz bude doslova napěchovaný informacemi.

V té pokročilejší části kurzu se budu pak věnovat využití neefektivit prostřednictvím opčních strategií se zaměřením na zemní plyn. Víte, že obchodování plynu se věnuji velmi podrobně ve svých článcích, v kurzu půjdeme ale ještě více do detailu a ukážeme si, co sledovat a co neopomenout, jaké strategie využívat, včetně podrobných pravidel money-managementu, řízení obchodu apod. Seznámím vás tedy přímo se strategiemi, které využíváme ve fondu Charles Bridge. Nemusíte mít ale obavy, tyto strategie je možné otevřít i na malých účtech v řádu jednotek tisíc dolarů. Není to tedy žádná výsada velkých fondů mít možnost takové obchody realizovat.

Celý kurz bude probíhat tak, že každý den se bude odkrývat jedna lekce, jak z té části kurzu věnované základům, tak z té pokročilé části. Nechci vás totiž najednou zcela zahltit informacemi, proto myslím, že tento koncept – tedy každý den jedno video – je velmi rozumný a přívětivý.

Dále jste mi psali, že byste uvítali upozornění na nové obchody, případně pravidelný report, který by vše podstatné shrnul. Mám tedy věřím také dobrou zprávu. Pro předplatitele tedy budu pravidelně připravovat podrobný report, ve kterém shrnu vše podstatné a připravím výhled na následující týden, včetně situací, které sledovat, případně jak na ně reagovat, apod.  Dále vám budu zasílat i informace k novým obchodům v reálném čase, abyste si obchod (samozřejmě čistě z edukativních účelů) mohli též v reálném čase sami zadat.

Věřím tedy, že se máte na co těšit. Pokud byste ke kurzu měli jakékoliv dotazy, neváhejte se na mne prosím obrátit – na e-mail kaska@chbridge.cz

Do kurzu můžete vstoupit na této stránce.

Začínáme tedy 1.10. a budu se na vás moc těšit.

Zde najdete záznam webináře, kde jsme probírali základy obchodování opcí:

A zde je další webinář, kde jsme se bavili již konkrétně o neefektivitách: