Komodity

Využili jste příležitost na kukuřici?

V minulém článku jsem rozebrala trh s kávou a dnes se podívejme na jinou komoditou – kukuřici. Kdo ji sledujete, tak jste si určitě všimli ten prudký pokles. Zhruba za tři týdny kukuřice spadla o více než 20%! Za tak krátké období skutečně nevídaný skok. Já jsem ale tento pokles očekávala a pro odběratele mého Spreadového reportu to také nebyla novinka. Například Standa ví, o čem mluvím 🙂

Už o mně víte, že mou silnou zbraní je analýza COT. A ani teď mě vůbec nezklamala. Podívejte se na grafy, které asi ani nepotřebují větší komentář. Zajišťovatelé před tímto prudkým poklesem extrémně prodávali. A to dělají zpravidla tehdy, když považují cenu komodity za vysokou a vyplatí se jim proto zajišťovat si svou produkci dopředu.

Corn Hedgers

Dále se podívejte i na skupinu speculators. Jim nejde o zajištění své produkce. Jejich hlavním cílem je zisk. Jejich typickým rysem je následování trendu. Takže pri cenových maximech jsou nejvíce long. A to přesně se stalo nedávno u kukuřice.

corn speculators

Podívejte se nyní na ten prudký pokles ceny kukuřice. Kukuřice spadla o 100 bodů, což představuje rozdíl 5 000 dolarů. A spreadový report byl zveřejněn v den začátku poklesu.

kukurica

COT tedy opět nezklamal. Naznačoval překoupenost trhu, která se pak projevila poklesem. Ceny byly tak vysoko hlavně z toho důvodu, že vznikly obavy o budoucí produkci. Byl to hlavně strach z nepříznivého počasí v USA behem tohoto léta. Nakonec se ale ukázalo, že tyto obavy byly přehnané, což poslalo kukuřici zpět dokonce pod support na 350 centech.

A na závěr jedna perlička.

Vzpomínala jsem na začátku Standu. Je to odběratel mého spreadového reportu a také jeden z mých studentů ve spreadovém online kurzu. Tuto příležitost na kukuřici využil. Samozřejmě i na základě svých vlastních zkušeností a analýz. Podívejte se přímo na jeho zisk v platformě. Z toho 5-tisícového poklesu si ukrojil téměř 1 400 dolarů. A teď se podržte! 1 400 dolarů jen za tři dny. Celkem slušný výdělek.

TWS

TWS2

PS: Při výstupu má zajímavou poznámku. Ale vím, že to v jeho případě není tak, jak to vyznívá. Standa prostě musel do dalšího byznysu 🙂

I bear spready na kukuřici se těší ze zajímavých zisků. Tuto příležitost jsem já osobně nevyužila, protože nezapadala do mého obchodního systému. V každém případě to byla skvělá ukázka toho, jak se dá krásně vydělat na něčem, čemu člověk skutečně rozumí. A Standa je toho také příkladem.