Investování

Flash news: Elon Musk končí jako předseda představenstva Tesla Motors!

Máme tu sice neděli, ale tuhle zprávu nemůžu nechat na pondělí! Aktuální problémy Tesla motors nejsou situace, které na trhu vidí investor rád. Ale když už je vidí, rád se z nich učí, protože je to vynikající studijní materiál!

Elon Musk musel mít náročný víkend. Ve čtvrtek na něj SEC podala žalobu a tento víkend byl plný jednání, důvody a detaily jsem psal v článku.

Vše nakonec proběhlo velmi rychle. Víkend byl opravdu plný jednání a Elon Musk se v neděli ráno s SEC bleskově domluvil na těchto podmínkách:

  • Odstoupí z pozice předsedy představenstva, bude nahrazen nezávislou osobností a po dobu tří let se nesmí do představenstva vrátit. Jako CEO však nadále zůstává. Doteď zastával obě funkce a tato změna znamená, že se přestal být neodvolatelným z funkce CEO. Za své rozhodnutí tak ponese větší zodpovědnost s možnými okamžitými následky.
  • Tesla do představenstva jmenuje dva nové nezávislé odborníky
  • Tesla musí zřídit dohled nad Muskovými výroky v médiích
  • Elon Musk zaplatí pokutu 20 milionů USD, stejně velkou pokutu zaplatí i Tesla. Peníze půjdou investorům, kteří byli výroky Elona Muska poškozeni.

Pondělní obchodování bude tedy velmi zajímavé. Je možné, že akcie TSLA budou výrazně volatilní. Na realitu si ale počkejme.

Oficiální vyjádření SEC je k dispozici zde: https://www.sec.gov/news/press-release/2018-226

Investujte s rozumem!