Komoditní spready

Smršť obchodů + webinář

Mám takový pocit, že se poslední dobou roztrhl pytel se zajímavými příležitostmi na komoditních trzích. Občas jsou období, kdy jako spreadová obchodnice nedržím ani jeden obchod. Trh mi jednoduše nic nenabízí. Někdy je to ale přesně naopak, jako například teď.

Intermarket pozice

Ještě pořád držím mou pozici na dá se říct intermarket spread sójový olej – cukr. Konkrétně je to bear spread na sójový olej a bull spread na cukr. Bear spread se zatím vyvíjí do strany, ale ještě neházím flintu do žita. Tržní nálada zatím poměrně nahrává bear spreadům. S velkou pravděpodobností ale v budoucnu spread přeroluji na vzdálenější.

Šipka ukazuje na vstup s jedním kontraktem

Bull spread na cukr mi dělá radost. První kontrakt mi nadělil příjemných téměř 200 dolarů. Druhý kontrakt nechávám zatím v trhu.

Modrá šipka ukazuje na vstup s 2 kontrakty.
Zelená šipka ukazuje na výstup s 1 kontraktem.

Bear spread na hovězí

V posledním spreadovém reportu jsem podrobně analyzovala trh s hovězím na výkrm a také bear spread GFQ18-GFK18. Jak můžete vidět na následujícím grafu, spread se zatím vyvíjí velmi pěkně.

Šipka ukazuje na datum zveřejnění reportu.

Já sama jsem otevřela užší spread GFJ18-GFH18, protože širší spread z reportu byl na můj účet moc rizikový. Z této pozice jsem již vystoupila. Postupovala jsem totiž přesně podle plánu, který jsem zmiňovala i v posledním reportu – pokud spread klesne pod nulu (dostane se zpět do backwardation), pozici zavřu. V mém videokomentáři jsem ale zdůrazňovala, že širší spread analyzovaný v reportu je výhodnější, což se zatím potvrzuje.

Plyn

Sleduji také trh s plynem, který jsem rovněž v reportu několikrát analyzovala. Na základě poloautomatického systému se mi podařilo perfektně využít pátečního propadu ceny plynu. Přesně, když cena front kontraktu atakovala 2.8 dolarů se mi podařilo otevřít vertikální opční put spread za moc pěknou cenu.

Ropa

Pozorně sleduji také situaci na ropě, můj náhled samozřejmě nechyběl v posledním vydání reportu. Ropu jsem analyzovala i nedávno zde na blogu. Velmi zajímavá diskuse týkající se fundamentů se rozběhla na diskusním fóru ke Spreadovému reportu.

Jak jste si již mohli všimnout, všechny tyto příležitosti, které jsem zobchodovala, nebo alespoň sleduji, velmi podrobně analyzuji v mých spreadových reportech, ke kterým je k dispozici obsáhlý videokomentář. Zatím jsem se totiž nikdy nevešla pod 30 minut 🙂

Spreadové obchody

To ale není vše. Některé mé obchody z tohoto roku, postupy, myšlenky, vstupy, výstupy, atd. budu podrobně rozebírat na dalším webináři, na který samozřejmě srdečně zvu každého, kdo by se chtěl podívat na spready v praxi 🙂

↧ Rezervovat své místo si můžete pod tímto článkem ↧