Komoditní spready

Komoditní Spready: Dej to “na pohodu”!

Banální dotaz: Chcete mít život “v křeči”, nebo být v pohodě. Jestli si klepete na čelo, co je to za nesmyslnou otázku, čtěte dál. Kupodivu si hodně lidí zbytečně přidělává “nervy” – v životě, v práci a především v tradingu.

Dorazil mi nejeden e-mail s dotazem na intradenní obchodování spreadů. Jestli prý obchoduji intradenně a že prý to dává ještě vyšší zisky. Ok, podobné dotazy jsem čekala. Proč? Protože spready jsou stále více populární. U komoditních spreadů je malá frekvence obchodů – a pár traderů to považuje za nevýhodu. Zvýšení počtu obchodů hledají právě v intradenním obchodování spreadů.
Fajn, já se ale intradennímu obchodování spreadů bráním zuby nehty. Proč?

Spready mám prostě na pohodu

Ano, na začátku mého obchodování byl stres. Chápete – nové věci, burzovní svět atd. Ale teď je pro mne burzovní obchodování skutečná pohoda. Ale co intradenní obchodování? Děkuji, nechci. Intradenní obchodování pro mě znamená zírat do počítače každý den, být k počítači přikována na dlouhé hodiny…. a není to, co bych si přála. Chci obchodovat s nimimem času, chci mít volnost a pohodu.

Proč si přidělávat “nervy”? Proč vysedávat u počítače, když můžeme cestovat, vyrazit do kina, za zábavou? Život je fajn, tak proč by si ho rozumný člověk kazil něčím stresujícím? Netvrdím, že intradenní obchodování spreadů někomu nemůže vyhovovat. Kdo má spousty volného času, kdo nechodí do zaměstání nebo nestuduje. Někdo, kdo má rád vyšší hladinu adrenalinu a kdo dokáže vydržet více stresu. Ale to já nejsem – obchoduji pro peníze, pro volný čas, pro pohodu. Nechci sedět u kompu, nechci žádné stresy.

Proč nechci intradenní obchodování komoditních spreadů?

Jak víte, s komoditními spready jsem začínala ještě při studiu. Určitě bych se nepouštěla do ničeho, co by mi vzalo několik hodin denně. To prostě nešlo, musela jsem studovat. V burze, v tradingu, jsem vždy hledala něco, čemu mohu věnovat jen pár minut denně.

Když jsem poznala komoditní spready, hned jsem věděla, že spready budou pro mne to “pravé ořechové”. A nemýlila jsem se. Jsem ráda, že jsem se do toho pustila. Jsem ráda, že jsem vydržela a že teď pěkně sbírám ovoce své práce. A nemyslím tím jen pěkné penízky, ale i tu pohodu, kterou při tom mám.

Jsem ráda, že mám díky komoditním spreadům kvanta volného času. Nejsem otrokem tradingu, nejsem přikovaná k počítači. Pohoda, klídek, tabáček…

Elena Lindišová

Spready jsou dlouhodobé obchody a je jich méně.

Určitě to znáte: Když je něco nové, máte chuť se tomu hodně věnovat. Když dítě dostane na Vánoce hračku, má obrovskou chuť se s ní hrát. Jenže za pár dnů ta prvotní chuť přejde. Nejen dítě, ale každý člověk se chce věnovat i něčemu dalšímu.

K čemu by nám bylo intradenní obchodování spreadů? Máme fajn nástroje, abychom v klidu a v pohodě obchodovali. Komoditní spready jsou ze sevé podstaty dlouhodobé obchody. Při intradenním obchodování se výhody ztrácejí. Intraday trading je prostě o technice a vytrvalosti. A také o spoustě obětovaného času, o vysedávání u počítače. Opravdu na to máte dost času? Opravdu budete sedět každý den u počítače s maximální koncentrací? Vážně to bude stát za to?

Ze začátku jsem také měla obrovskou chuť vstupovat do obchodů často. Jenže jsem se včas naučila počkat si na opravdu dobré obchody. Vezměte si příklad z rybáře : nikam nespěchá. Má správnou návnadu, čeká na správném místě. A proto uloví parádního kapra. Trpělivost se vyplatí. A máme stále dost volného času – nevysedáváme zbytečně u kompu.

Proč se držíme “klasiky”?

Rozumný člověk si svého času velmi váží. Rodinu a děti mám ještě před sebou, a proto si ráda užiju volného času. Cestování, přátelé, kino, tanec… a trading na pár minut denně. Co z toho mám? Třeba jistotu, že až budu třeba na mateřské, nebudu mít starost o peníze. Budu v pohodě zvládat děti, protože trading mi nezabere moc času. Vím, že se vždy naskytne fajn obchod (viz obchody s cukrem nebo s masem), který mi vylepší „finanční“ náladu.

A to vše “na pohodu”. Bez sezení u počítače, bez stresu. Komoditní spready jsou ze své podstaty dlouhodobé a pomalé obchody. A dávají velmi stabilní zisky. Čili: malé riziko, příjemné zisky, pohodička. Co víc si můžeme přát že?

Rozumný člověk si prostě rád užívá volného času a pohody. Klasické komoditní spready to nabízejí v hojné míře.