Komoditní spready

Komoditní spready a dovolená

Mnozí jste si všimli, že dva týdny na mém blogu nepřibyl nový článek. Minulý týden jsem se totiž spontánně rozhodla, že si dám pár dní odpočinek a vyrazím do Alp. Nebyla to moje hlavní dovolená, ta mě teprve čeká. Prostě jsem si ze dne na den naplánovala volno.

To je sice hezké – neplánovaná dovolená. Ale co můj poslední otevřený obchod na pšenici? Může si člověk i psychicky odpočinout, když obchoduje na burze? Ano, může! A to je přesně to, co mám na komoditních interdelivery spreadech nejraději. Časová nenáročnost. Kontrola obchodu mi i na dovolené zabrala jen pár minut denně. Postačí připojení na internet.

Jistě jste si všimli, že akciové trhy prošly v průběhu posledního týdne mohutnými výprodeji. Trhy zasáhla extrémní panika a lidé mluvili o recesi a pomalu konci světa. Avšak naše interdelivery spready byly naprosto v klidu a nijak extrémně se nehýbaly. To je další velká výhoda obchodování komoditních spreadů.

Na grafu můžete vidět, kde jsem do obchodu vstoupila a jak se spread dále vyvíjel. Při kontrolováni obchodu jsem se rozhodně nezapotila tak, jako většina akciových obchodníků. Momentálně jsem s obchodem v mírném zisku. Pokud by spread náhodou dále klesal, budu mít výhodnou možnost pozici zvětšit.