Automatické obchodování

Jak spustit Metatrader v portable režimu a k čemu je to dobré?

Co je to portable verze programu Metatrader 4?

Jaké výhody nabízí?

To si ukážeme v následujícím članku.

Co je to portable verze programu Metatrader 4?

Portable je přenosný program, který lze spustit z přenosného zařízení např. flash disku, paměťové karty nebo jiného umístění na disku než v program files. Přenosný program je obvykle navržen tak, aby svou konfiguraci a uživatelská data ukládal do vlastního umístění a ne na systémový disk do složky s uživatelskými daty. V novějším Windows se obvykle nachazí v „C\Users\’username’\appdata“, což je pro práci poměrně nepohodlné. Pokud zvolíme portable verzi, budeme mít indikátory, strategie atd. ve složce např. C:\mt4\MQL, což je pohodlnější.

Co přináší portable verze programu Metatrader 4?

Pro mě osobně větší přehlednost a lepší manipulaci s MT4. Například nemusím pokaždé MT4 instalovat, ale pak jenom složku s MT4 zkopírovat a použít pro jiný účet. Další výhodou je větší jednoduchost při zálohovaní konfigurace MT4 a případné přesunutí na jinou VPS (o ní jsme psali v minulém článku), kde MT4 provozujeme.

Další výhodou je, že když jedu třeba na dovolenou, tak můžu mít na flashce zálohu MT4 a pokud by se mi něco stalo s mobilem nebo notebookem, tak se můžu připojit z libovolného počítače, aniž bych tam musel MT4 instalovat.

Jak nastavit portable verzi programu  Metatrader 4 ?

Je to poměrně jednoduché. V zástupci/ikoně na ploše stačí přidat příznak /portable, návod vidíte na obrázku (klikněte na něj pro zvětšení). Po této změně zástupce uložíme a při dalším spuštění se již bude MT4 spouštět jako portable z adresáře odkud jej spouštíme. Tuto změnu doporučuji udělat hned po instalaci MT4, pokud budete upravovat již běžící MT4, může se stát, že budete muset překopírovat původní uživatelská data z adresáře app data MT4, což nedoporučuji, protože byste mohli na něco zapomenout a pak se divit, že nemáte indikátor apod.