Automatické obchodování

Futures trading – jaké jsou novinky našeho portfolia + ekvity křivka

Uplynuly již 4 měsíce od uvedení nového futures packu společnosti StrateyQuant, který zahrnuje předplatné futures dat, ukázkové strategie a e-book s kompletním návodem. jak strategie pro Futures stavět.

Co se stalo od této doby? Jak se nyní daří našemu testovacímu portfoliu? Je čas na krátký přehled.

Hypotetický výsledek backtestu našeho testovacího portfolia. Červená linie označuje čas, kdy jsme toto portfolio začali sdílet s uživateli.

Co nyní hraje ve prospěch robotů na finančních trzích?

Obecně roboti a algoritmy mají rády velké pohyby a vysokou volatilitu. Ale i při vysoké volatilitě je nutné být obezřetný. Všechny ukázkové trading roboty obchodují jak long, tak i short pozice. Znamená to tedy, že nejsou ovlivněné aktuální fázi trhu.

Černé pondělí na ropě, zasáhlo naše obchodování?

Pravděpodobně jste si všichni všimli současného obrovského poklesu cen na trhu s ropou. Cenový pohyb byl tak velký, že byl aktivován mechanismus ochrany akciového trhu a zastavil obchodování na trhu indexů na několik hodin. Bylo možné zadávat pouze příkazy na Long.

Ropa v Pondělí

Naše jednoduché pravidlo, které využíváme skoro u všech našich robotů zafungovalo perfektně. Všechny algoritmy uzavírají pozice v trhu v Pátek, tzn. pondělní gap nás nijak neovlivnil a nezpůsobil žádné neočekávané ztráty.

Co můžeme v tomto portfoliu zlepšit?

Toto portfolio se zaměřuje pouze na indexy. Pokud do tohoto portfolia přidáte různé nástroje např. zlato, obilí či jiné komodity můžete dosáhnout mnohem stabilnějších výsledků. Například existuje futures kontrakt Micro Gold, který můžete obchodovat s desetkrát menší velikostí marže než u standardního kontraktu. I pro tento futures kontrakt lze vytvořit strategii a přidat ji do tohoto portfolia.

Taktéž můžete do budoucna očekávat podporu z naší strany ohledně portfolia.

Optimální složení portfolia – portfolio se skládá z různých finančních aktiv

Na čem nyní pracujeme?

StrategyQuant X brzy získá tu nejdůležitější aktualizaci od svého vydání. Nově budou významně rozšířené možnosti tvořit strategie na základě svých myšlenek a možnosti pro návrh šablon pro generování strategií „template engine“.

Všechny tyto aktualizace společně s vlastními projekty „Custom projects“ nám poskytnou téměř neomezený počet možností, jak vytvářet naše strategie.

Vzhledem k tomu, že se jedná o poměrně komplexní téma můžete očekávat novou řadu článků a dalších vzdělávacích materiálů týkající se této problematiky.

Jsem velice rád za tuto aktualizaci, protože mi tyto funkce umožní automatizovat většinu mých obchodních myšlenek.

Získejte nyní přístup k balíčku futures.

Více informací k přístupu balíku s daty futures najdete zde: https://strategyquant.com/data-subscription

Jako bonus ke každému předplatnému získáte elektronickou knihu, kde je krok za krokem vysvětleno vytváření strategií na futures data a také strategie, které zmiňuji v tomto článku.