Psychologie

Trader na dovolené, výsledky a co vše se událo?

Vy co sledujete mé příspěvky jste si jistě všimli, že jsem teď dva pondělky vynechal a nic nenapsal. Nebojte, nezapomněl jsem na vás, jen jsem si vzal plánovanou dovolenou. Mám manželku a synka, Tomáše, je mu 15 měsíců. Rozhodl jsem se, že se budu věnovat jen jim a řešit pouze ty nejvíc urgentní věci na Skypu.

Pojďme ale k věci. V tomto článku jsem se rozhodl, že odbočím od aktuálního seriálu a podívám se na dvě věci – jak vlastně funguje trader na dovolené a pak jedna velká novinka, která se minulý týden objevila. Nechám si ji na konec článku, určitě vás bude zajímat.

Jak funguje trader na dovolené?

Mnoho traderů má krásnou a možná i romantickou představu o tom, jak leží na pláži a na notebooku obchodují. Něco takového:

Když jsem začínal, měl jsem představu stejnou. Jo, naivní začátky a mládí (bylo mi 19). Jednou jsem to i zkusil, ale krása moře, palem, slunce… Nedokážete se soustředit. Toto není nic pro mne. A když jsem to zkusil na zahradě, kde jsem si natáhl hamaku, nejdřív se o tom dozvědělo pár much. Následně roznesly zprávu muškám a v poslední vlně komárům. Vše to trvalo asi půl hodiny, než se zpráva rozšířila do celé hmyzí říše a já se zase odebral do pohodlné kanceláře.

Jak si jako trader dovolenou pořádně užít?

Postupem času jsem zjistil jednu věc. Je lepší nechat si kouzlo těch okamžiků kdy jsme na pláži, na dovolené apod. na moment, kdy vás nic neruší. Užívat si čas s rodinou, se svými dětmi, s přáteli… Trvalo mi, než jsem k tomu dospěl, ale dnes již na dovolené pouze kontroluji pozice a to samé doporučuji i vám. Jasně, něco jiného je, pokud obchodujete třeba spready jako Elena, to vám zabere 5 minut za den. Ale pokud obchodujete intradenně nebo trávíte vývojem strategií pár hodin za den, raději si na dovolené odpočiňte a jen kontrolujte svůj účet. Život máme jen jeden a je potřeba si jej užít naplno. Já jsem sice mladý, letos mi bylo 30, ale nikdy nevím, co se může stát…

Pro zajímavost – jakých zisků jsme dosáhli?

Během mé dovolené jsme na testovacím reálném účtu s kapitálem 200 tisíc dosáhli zisku 2,18%, včetně otevřených pozic. Možná si říkáte, že to moc není, ale je to za dva týdny, velmi krátkou dobu.

Od začátku roku jsme dosáhli zisku 20%. Cílem tohoto portfolia je vydělat 30% ročně, minulý rok jsme uzavřeli +50%, takže za dva roky +70%, to je super výsledek a náš cíl na dva roky je překonán.

Koukněte se na výsledek za letošní rok:

Jedna velká novinka, kterou si nenechte ujít!

Když jsem se vrátil a přečetl si články od kolegů, narazil jsem na jeden, který mezi ostatními hodně vynikal! Říkáte si, co tam bylo tak super?

Elena vylepšila svůj report a navíc jej uvolnila zdarma.

S Eli jsme možnou změnu řešili již před časem, ale ona se do toho vrhla po hlavě a je to venku,v pondělí 9.10. vydala první report v novém formátu. Původní report byl PDF s hromadou informací. Formát se ale změnil – teď dostanete video s ještě větší hromadou informací a k tomu staré známé PDF. Na nový formát máme velmi pozitivní ohlasy a pokud jste jej neviděli, určitě se na něj podívejte! Není to jen o tom kdy a kde vstoupit, je to o tom, proč děláme to, co děláme. Signály jsou samy o sobě k ničemu, pokud traderovi nedají nic víc než vstup, ale zde dostanete spousty informací od zkušené obchodnice a posunete se díky tomu o pořádný kus dopředu!

Podívejte se na nový report, zcela zdarma a bez nutnosti registrace!