Psychologie

Že by se i Tutanchamon divil?

Pyramidy jsou krásné, obrovské stavby. Ale také definice jedné „hry“ :). Možná v ní mnoho lidí uvízlo.

Hned na úvod chci říct, že nechci dělat závěry, protože je sám neznám, spíše na něco upozornit.

Trading je krásný byznys. Jste páni svého času, sami rozhodujete o tom kolik vyděláte, vyberete si svůj obchodní styl… Nicméně nic není zadarmo. Trading je cesta, která chce čas. Je potřeba se naučit trh a vydělávat na něm. Doktorem se také nestanete za týden :).

Plno lidí tak hledá zkratky – MAM, PAMM apod. Problém je, že takový nováček neví, co je na trhu reálně dosažitelné a nechá se tak opít rohlíkem. Komu by se nelíbil slib 20% za měsíc a podobně. Slibů jsem viděl hodně, ale zatím nikoho, kdo by takové zisky opravdu dodržel :). Minulý rok jsem na jeden takový nepříjemný případ upozorňoval.

Teď se podle dostupných informací objevuje další problém, tentokrát s WSM roboty. Zatím nejsou žádné závěry, třeba je tam vše v pořádku, ale třeba taky ne… Hned ze začátku tam na mne působí dvě věci minimálně zvláštně.

V jednom rozhovoru se zakladatel firmy chlubil špičkovým 3D programovacím jazykem, který údajně umí jen 4 lidi na světě. Otázkou je, jak je to reálné :). O vývoji software něco vím, několik programátorů zaměstnávám a můžu říct, že to přijde podezřelé všem z nich.

Druhá věc asi křičí nejvíce. Sami sobě dělají brokera a vypořádání, takže si mohou sami rozhodnout o tom, kolik zisků daný měsíc připíšou. Teoreticky tak mohou výsledků dosahovat, aniž by reálně obchodovali a reálně jich i dosáhli.

Osobně doufám, že je to vše jen planý poplach a nic se nestalo, už kvůli klientům. Nechtěl bych být v jejich kůži, kdy vlastně neví na čem jsou a s ohledem na smlouvy vybrat peníze jen tak nemohou. Není nad to spoléhat se sám na sebe. Psal jsem to už vícekrát a stojím si za tím :).