Ostatní články

Quastic – proč vznikl a kde se vzal?

Je to již několik měsíců co jsme spustili projekt Quastic a já si uvědomil, že jsem nenapsal nic k tomu, proč vlastně vznikl, jaké jsou naše cíle, co plánujeme apod. Napravím to tedy dnes.

Kdy vznikla myšlenka založit Quastic?

Jak mnozí vědí, tak jsem skoro dva roky spolupracoval s Finakademií. Po čase ale uzrála potřeba jít dál. Za poslední roky jsem ať už sám nebo s kolegou přednášel v mnoha zemích, máme studenty po celém světě, naše kurzy máme ve více jazycích a mít každý někde jinde je dost nesystematické. Anglická verze byla jinde než česká a jinde než polská atd. No vyznejte se v tom :). Tak se zrodila myšlenka na založení Quasticu, jednotného webu, kde budou články a kurzy ve všech jazycích. Na konci roku 2016 tak vznikla myšlenka založit Quastic. Z počátku pouze pro cizinu, ale nakonec jsme se rozhodli v rámci zjednodušení dát vše pod jeden web. Postupem času se k nám přidala i Elena Lindišová, protože její kurz bude brzo též dostupný nejen v češtině.

Jaké jsou naše cíle?

Cíle Quasticu byly od začátku jasné – chceme poskytovat kvalitní vzdělávání pro obchodníky. Vzdělání je základem úspěchu v každém oboru. Nestanete se bez něj pilotem, ani lékařem. Každý profesionál má za sebou dlouhou cestu vzdělávání. Naším cílem je nabídnout opravdu kvalitní vzdělávání, ale férové. Chceme hrát fair play a neříkat nic, co není reálné.

Co plánujeme?

Plánujeme dále psát kvalitní vzdělávací články a brzo se k nám připojí další autoři. Chceme lidem ukázat cestu k férovému obchodování a nadále držet vysoký standard kvality ve všem, co děláme.

Co nikdy nebudeme dělat?

Jak jsem psal výše, naší hlavní zásadou je férový přístup. Chceme nabízet kvalitní vzdělávání, kvalitní informace, kvalitní podporu a kvalitní obsah. Vím, slovo kvalita tu hodně opakuji, ale z mého pohledu je klíčová. Proto nikdy nebudeme dělat to, co víme, že nevede k úspěchu. Nikdy vás nebudeme školit, jak obchodovat binární opce, nikdy je nebudeme ani nabízet. Stejně tak vám nebudeme slibovat nesmyslné výnosy, které jsou dosažitelné jen díky náhodě. Zkrátka férovost a kvalita. Dávám své slovo na to, že blbosti zde nikdy propagovat nebudeme :).

S kým spolupracujeme?

Spolupracujeme s obchodníky, kteří mají zkušenosti na to, aby něco přinesli svým čtenářům a studentům. Například kolegyně Elena Lindišová má kurz na Spready, který je snad nejrozsáhlejším kurzem na světě. A její kurz na Carry trade je dokonce první svého druhu. Má za sebou úspěšné studenty a skvělé výsledky. Dalším příkladem je např. Mr. Chen, náš zástupce pro Japonsko. Mr. Chen je nejznámější trader v Japonsku, který obchoduje přes 20 let a vydal 10 knih. Jsem rád, že můžeme spolupracovat s takovými lidmi, kteří mají co předat! Opět zde platí již zmíněné – kvalita je základem. A kvalita přijde s kvalitními lidmi.

Kde se vzal název Quastic?

Často se lidé ptají, proč zrovna Quastic. Důvod je v zásadě jednoduchý. Hledali jsme název, který bude mezinárodně použitelný, stejný pro každou doménu, který neexistuje a vystihuje naše cíle. Nakonec vypadlo slovo Quastic, jako kombinace slov Quality a Statistic.  Tedy kvalitní služby a statistický edge, díky kterému na burze vyděláváme (a nejen jemu, ale to by už bylo na delší diskusi).

Závěr

Cílem Quasticu je zkrátka přinášet opravdovou kvalitu všem, co o to mají zájem. Pokud někdo trvá na zhodnocení 100% měsíčně apod., tak u nás nic nenajde. Pokud vás ale zajímají cesty, jak dosahovat rozumných zisků a budovat si zkušenosti a kapitál, díky kterým budete časem třeba fulltime obchodník, pak jste vítáni!