Ostatní články

Konference o umělé inteligenci v Brně

Umělá inteligence ve financích – co to znamená? Co přináší?

Tuto středu bude v Brně konference zaměřená na umělou inteligenci, fintech a internet věcí, pořádá jej asociace CTIT ve spolupráci s Jihomoravským Inovačním Centrem.

Od nás se můžete těšit na dvě přednášky.

Já se rozhodl pro velmi kontroverzní téma, kterým je etika ve fintech, na tu se opravdu těším :). Více k tomu asi psát nemusím, z názvu je celkem jasné, o co půjde.

Zajímavější přednášku bude mít Pavel Hála, vystudovaný astrofyzik, hlavní architekt aplikace SpreadCharts.com, trader s dlouholetými zkušenostmi a specialista na vývoj a využití umělé inteligence. Mimo jiné řídil vývoj umělé inteligence v investiční bance Wood & Company, vyvíjel strategie pro hedge fond Charles Bridge Global Macro a tomuto tématu se věnoval také ve vědecké oblasti.

Ve své přednášce se zaměří mimojiné na to, jak aplikovat umělou inteligenci při tvorbě predikčních modelů na finančních trzích.

Jaké budou další přednášky?

Osobně se velice těším na přednášky profesora Kapounka z Mendelovy univerzity a pana Kovaříka z BCPP. Profesor Kapounek se zabývá různými predikcemi a jeho modely pro predikci inflace využívá mnoho centrálních bank po celém světě. Pan Kovařík bude zase mluvit o IPO a dluhopisech na BCPP.

Všichni jste zváni

Konference proběhne tuto středu 28.2. v prostorách Jihomoravského Inovačního Centra a vstup je zdarma, stačí se na konferenci zaregistrovat.

Pouze si dovolím upozornit, že se jedná o odbornou konferenci a tak nebude pro úplné začátečníky. Účast tedy doporučuji především těm, co se na trhu již nějaký čas pohybují a mají dostatek zkušeností.

Pavel mi nicméně slíbil, že se bude snažit svou přednášku pojmout spíše popularizačně, aby byla snadno pochopitelná i pro nováčky. I proto jsme se rozhodli, že ji natočíme a dáme k dispozici záznam, tak nám držte palce, ať se nic nepokazí :).

Těšíme se na vás!