Finanční trhy

Je před námi nadupaný týden – co nás čeká?

Před časem jsem na svém facebooku sdílel anketu, zda mám na blogu psát i o byznysu, nebo jen o tradingu. Reakce byla celkem jednoznačná – přes 90 % lidí mělo zájem i o informace mimo trading, ale i ze světa byznysu.

Byznys kolem burzy je velmi zajímavý svým rozložením – mnoho směrů, mnoho zajímavých byznysů i různorodá kvalita.

Tento článek bude první, který bude mít přesah do byznysu a spojím to s tím, co nás tento týden čeká.

Ze začátku, než se rozepíšu dál, bych rád krátce řekl naší vizi. Ta je velmi jasná – Quastic má za cíl nabízet kvalitní služby a vzdělávání v oblasti finančních trhů. Při obchodování je stěžejní mít přístup, který je dlouhodobě udržitelný a má velkou šanci dlouhodobě fungovat a nosit zisky, nemůže to být gambling. Víme to sami ze své praxe – spolupracujeme i s odborníky z hedge fondů, jako je Jan Kaška, jehož články zde můžete číst, nebo Jan Rohrbacher, který pracuje ve fondu s Janem Kaškou a také se specializuje na drahé kovy.

Úspěšný obchodník má základní vlastnost v tom, že se vzdělává. Dokonce i Warren Buffett, nejúspěšnější investor všech dob, se nadále vzdělává. Bez toho to nejde.

Pamatuji si i své začátky, kdy jsem se dozvěděl o obchodování a začal hltat všechny dostupné knihy. Problém byl, že kvalitní literatury bylo málo. A dnes, po dvanácti letech, co se obchodování věnuji, je situace úplně stejná. Proto jsem dal s kolegy hlavy dohromady a rozhodli jsme se, že se to pokusíme změnit.

Začali jsme tím, že jsme vydali vlastní knihu, kde se šest odborníků podělí o zkušenosti ze svých oblastí.

Křest knihy „6x o investicích a tradingu“

Na konferenci Money Expo, která začíná dnes online částí a v sobotu bude live akce, proběhne její křest. A to samozřejmě na živé akci, tedy v sobotu 14.4.

Na knize se podílelo 6 autorů a zde je její obsah:

Základy finančních trhů (aby se nováčci neztratili) od Davida Puchýře
Automatické obchodování od Zdeňka Zaňky
Komodity a komoditní spready od Eleny Lindišové
Opce od Honzy Kašky
Akcie a investice od Jakuba Bezděkovského
Alternativní investice do drahých kovů od Jana Rohrbachera

204 stran, 6 kapitol, kniha nadupaná informacemi a strategiemi, bez zbytečné omáčky a balastu. Věřím, že všem přinese velmi dobrý přehled o investičních a strategiích.

Jak knihu „6x o investicích a tradingu“ získat?

Vydání této knihy vnímáme spíše jako „službu“, proto ji nebudeme prodávat za hodně peněz. Naším cílem je dát vám do ruky praktického průvodce trhy, strategiemi a různými přístupy k investování a tradingu.

Jsou tedy 3 cesty, jak knihu získat.

Zdarma na Money Expo

Pro majitele VIP a PRO vstupenek

Za speciální cenu 149 Kč na Money Expo

Bude k dispozici v omezeném množství u nás na stánku (platba hotově nebo kartou)

Do konce dubna za 199 korun vč. poštovného

Online objednávka bude k dispozici až po křtu, zatím ale můžete předobjednávky posílat na info@quastic.cz a v pondělí 16.4., kdy bude prodej oficiálně spuštěn, vás budeme kontaktovat.

Na Money Expo bude mít náš tým 4 přednášky

Petr Slezák, algotrader a copytrader bude mít přednášku na téma, jak vybrat copytradera. Osobně jsem přítelem vlastní cesty a spoléhání se na sebe, pokud ale chce někdo využívat copytrading, je dobré vědět, jak na to.

budu mluvit o 5 typech strategií, které by měly tvořit základ portfolia každého tradera.

Jan Rohrbacher, člen investičního výboru fondu Charles Bridge, bude mluvit o software, který využívají k tradingu, a to i v rámci fondu.

Poslední přednášku, přesněji workshop, mám já s Kornelem Mazurem a bude na téma stock picking, tedy jak vybírat akcie pro krátkodobé obchody. Spolu s Kornelem se této oblasti věnujeme již několik let a na workshopu, který pořádáme pro Robomarkets, se podělíme o zkušenosti.

Je tedy na co se těšit, Money Expo bude nabité novinkami a pro nás je to i důležitý milník, který přichází s vydáním naší první knihy.

Pokud ještě nemáte vstupenku, můžete si ji koupit na www.money-expo.cz a po zadání kódu MOJESLEVAQS18 dostanete 20% slevu.

12.4.2018 – Webinář na téma nových regulací a jak se jim postavit

Navíc jsem pro vás nachystal webinář, kde vám ukážu, jakou páku trader reálně potřebuje a jak se poprat s novým nařízením. Odnesete si i praktické informace o strategiích, které jsou do nového prostředí ideální. Přihlásit se můžete přímo pod článkem.

Tento týden bude opravdu zajímavý – 1 konference. 1 webinář, 4 přednášky, 1 křest, bude to BOMBA! Těším se na vás!