Opce

Kompletní průvodce opčním obchodováním

Vážení čtenáři a obchodníci, v návaznosti na celou řadu dotazů po našem nedělením i včerejším vysílání jsme pro Vás připravili menší souhrn aktuální nabídky vzdělávání, kterou jsme pro vás nyní – ve spolupráci s fondem Charles Bridge – připravili.

Kompletní vzdělávací balík se skládá z následujících komponent:

1) Kompletní průvodce opčním obchodování

Kurz, který se klade za cíl být Vaším průvodcem ve světě opčního obchodování. Od úplných základů, přes jednoduché opční strategie až po pokročilé multi-leg opční struktury. Důraz je kladen i na situace, co dělat, když se obchod nevyvíjí podle představ, jaké úpravy volit apod. Vše je vysvětlováno v prostředí opční platformy Thinkorswim s důrazem na maximální praktičnost. Tímto kurzem vás provází Jan Rohrbacher.

2) Obchodování neefektivit na ETF – včetně detailního popisu obchodních strategií

ETF (burzovně obchodované fondy) se stávají stále více a více populární. Jednak díky nízké kapitálové náročnosti, ale také díky velmi vysoké likviditě a nízkým poplatkům. Celá řada ETF je však ze své podstaty odsouzena v dlouhodobém horizontu k poklesu směrem k nule. Jak toho využít? V kurzu posluchače seznamujeme detailně se strategiemi, které jsou využívány k obchodování v rámci fondu Charles Bridge. Jaké jsou vstupní signály, money-management, výstupy? Jaké trhy sledovat? Jaké opční strategie obchodovat? To vše se dozvíte v tomto kurzu. Stávající kurz se věnuje primárně neefektivitám na zemním plynu, nyní bude kurz doplněn i o neefektivity v rámci volatility (tedy VIX a na něj navázaná ETF). Kurzem provází Jan Kaška. Pomocí opcí lze ETF bez problémů obchodovat i u nás, bez ohledu na omezení EU.

3) Report každý týden

Každý týden dostáváte velmi podrobný report týkající se zajímavých událostí a fundamentů ovlivňujících zemní plyn, stejně jako popis potenciálních obchodních příležitostí. Tento report bude nyní doplněn o trhy s volatilitou. Společně s kurzem tak každý týden dostanete souhrn aktuálního děni na sledovaných trzích s popisem obchodních příležitostí. V nejvyšším balíčku dostáváte report po dobu jednoho roku.

4) Jak snížit komise?

Jako bonus je připraven dokument včetně praktické video ukázky týkající se možnosti, jakým způsobem je možné snížit komise při obchodování – zejména akciových titulů.

5) Co je scale trading? Jak ho využít?

Jelikož ve fondu Charles Bridge je část portfolia obchodována automatizovaně, připravili jsme pro Vás zcela nový kurz týkající se využití nástroje Scale Trader v rámci platformy Interactive Brokers. Dozvíte se, jakým způsobem tento nástroj nastavit a využívat ho pro postupné investování (ať už postupné vstupy či výstupy) do akcií, opcí, futures či spreadů. V závěrečné kapitole kurzu si rovněž vysvětlíme, jak je možné tento nástroj využít pro automatizované „high-frequency“ obchodování.

Celkově se tedy jedná o pořádnou porci vzdělávání, vhodnou jak pro začínající obchodníky, tak pro pokročilé investory. Samozřejmostí je podpora po celou dobu kurzu ze strany autorů.

Vstoupit do kurzu můžete zde

V souvislosti se zveřejněním této nabídky se objevila celá řada dotazů. Níže je souhrn těch nejčastějších a naše odpovědi.

Zvládnu to?

Celý vzdělávací balíček je koncipován tak, že ho zvládne úplný začátečník, který nemá žádné zkušenosti s opčním obchodováním. Stačí jen zápal pro věc a čas pro studium. Kurz Komplexní průvodce opčním obchodováním má aktuálně více než 60 lekcí a neustále se rozrůstá, každý týden jedna přibyde. K demonstraci nastavení strategií je využívána platforma Thinkorswim, která je k dispozici pro testovací potřeby na 60 dní.

Navíc máte přístup do diskuzního fóra či nás můžete kontaktovat přímo e-mailem, kde Vaše dotazy rádi zodpovíme.

Kdo kurz vede?

Kurzem Vás provází Honzové Kaška a Rohrbacher. Oba působí jako členové investičního výboru pro hedge fond Charles Bridge GMF. Oba mají na trzích více než 15 let zkušeností, oba se podílejí na správě více než 30 mil EUR. Předané informace v kurzu podávají maximálně prakticky, žádné teoretizování (i když trocha té teorie je na začátek přece jen potřeba 😊. Vysvětlování strategií probíhá přímo v obchodní platformě.

Do kdy je možné do kurzu vstoupit?

Pouze do neděle……  Je to z toho důvodu, aby bylo možné zachovat maximální podporu a péči všem účastníkům kurzu. Původně měla být registrace do kurzu umožněna bez jakéhokoliv omezení, ale s ohledem na obrovský zájem jsme se rozhodli zavést toto opatření i s ohledem na omezené časové možnosti obou lektorů.

Kolik kapitálu je potřeba pro začátek?

I když se využité strategie pro neefektivity obchodují v rámci fondu na relativně velkém kapitálu (vyšší jednotky mil EUR), není to žádná překážka pro to, abyste takovou strategii otevřeli na kapitálu ve výši pár set dolarů. Rozhodně se tedy nejedná o strategie, které mohou využívat jen velké instituce, naopak – mohou je bez problémů využívat i menší obchodníci.

Jaké zhodnocení mohu očekávat?

Toto je velmi subjektivní otázka. Zisk je funkcí rizika, takže záleží na investovaném kapitálu a Vaší toleranci k max. ztrátě. Použité opční strategie (zajištěné) mají typicky RRR nastaven na 1:1 (tedy riskuji cca stejnou částku, kterou mohu získat). Vyznačují se ale velmi vysokou mírou pravděpodobnosti úspěchu.

Pokud tedy budete obchodovat tyto strategie na 10 % účtu, resp. 10 % účtu je Vaše maximální možná ztráta, pak cílená výkonnost by měla být právě okolo 10 %. Úspěšnost je zde skutečně velmi vysoká (při dodržení stanovených podmínek cca 85 %).

Celá řada účastníků kurzu cílí na roční zhodnocení cca 20-30 % p.a., ti agresivnější i mnohem více, a těchto výsledků jsou schopni s využitím poznatků z kurzu docílit.

Je to tedy o Vašem postoji k riziku a jakým stylem chcete tedy Váš kapitál nechat zhodnocovat.

Mám již kurz obchodování opcí a chci rozšíření o neefektivity, musím kupovat celý kurz znova?

Nemusíte, stačí pouze doplatit rozdíl v ceně. Na stránce, kde je možné do kurzu vstoupit, najdete možnosti rozšíření včetně ceny a odkazu, kde můžete rozšíření koupit.

Vstoupit do kurzu můžete zde

Nakonec pro vás máme záznam všech 4 webinářů ze série o obchodování pomocí opcí

Jak na stabilní obchodování pomocí opcí?

Jak zvolit správnou strategii (IV Rank)

Brokeři, neefektivity a snížení poplatků

Snížení poplatků a Scale Trading v praxi (speciální bonusový webinář s Janem Kaškou)

Pokud na webinářích něčemu nerozumíte, tak se nemusíte bát – v kurzu je vše vysvětleno detailně a do hloubky. Naskočit můžete do neděle 21.4., pak brány dočasně uzavřeme.

Těšíme se na nové studenty v kurzu!

Tým spoloečnosti Quastic a fondu Charles Bridge