Komoditní spready

Cukr osladil účet o téměř $1 400

Mnozí z Vás mi děkují za dobrý tip na spread na cukr, jehož analýzu jsem popsala již v prvním zveřejněném reportu v prosinci. No nejste jediní, kdo se z tohoto spreadu těší. Mně spread na cukr „osladil“ účet o příjemných skoro
$1 400. V případě mého účtu to představuje cca 14%.
Skutečně sladký život nemyslíte? 🙂

V reportu jsem pro Vás zanalyzovala spread SBV16-SBN16. Ten můžete vidět na grafu. Šipka ukazuje, jak krásné je možné vydělat i na bear spreadech. Jejich risk/reward ratio není sice tak příznivé, jako na bull spreadech, ale zde vidíte, že ani bear spready nejsou v tomhle ohledu „k zahození“.

Já jsem si ale vybrala trošku širší spread, který mi seděl na můj money a risk management, SBV16-SBK16. Úžasný profit je vidět i zde na první pohled. Odhadnout vstup nebyl velký problém. Sami můžete vidět, že jednoduchá technická analýza nezklamala.

Podívejme se nyní na COT analýzu, která je na dalších grafech. Vidíme, jak se vyhrocenost trhu s cukrem dala nádherně využít. A nepotřebovali jsme k tomu ani žádné složité výpočty. Můžete se zde řídit heslem „podívám se a vidím“.

COTh

Podívejme se ještě na to, jak se vyvíjela cena cukru, konkrétně nejbližší kontrakt SBH16. Cena cukru se zjevně zastavila na rezistenci kolem 15 centů.

Takže když to nakonec shrnu…
COT nám naznačoval překoupenost trhu a tedy nám zvyšoval pravděpodobnost odmítnutí překonat rezistenci na grafu cukru. A s tím samozřejmě souvisí vyšší pravděpodobnost profitu na bear spreadech. Technická analýza jednoho nebo druhého uvedeného spreadu taktéž naznačovala možný obrat.

A … vida, vyšlo to 🙂