Automatické obchodování

StrategyQuant: S jakým PC je vhodné pracovat?

Často mi píšete a ptáte se jaký počítač si máte koupit pro práci s SQ. V tomto článku bych se rád pokusil shrnout pár faktů a třeba vám i pomoci si udělat trochu jasno.

Rozebereme si dotazy, na které se ptáte nejčastěji.

Notebook nebo pracovní stanice?

Zde záleží pro jaký účel má PC být, jestli pro provoz 24/7 a potřebuji velký výkon nebo jenom výkonější přenosnou stanici. Levnější notebooky rozhodně nejsou stavěny na provoz 24/7.

Proto pokud bude počítač spuštěný nonstop doporučuji spíše stolní PC nebo server. Pokud budete dělat jenom nějaké dodatečné testy a potřebujete být mobilní doporučuji spíše notebook. V případě že potřebujete vysoký výkon Vás pracovní stanice navíc vyjde levněji.

Nový nebo repasovaný?

Tohle musí každý zvážit sám ale repasované počítače jsou často až o polovinu levnější a prodejci, tak stále nabízí nějakou tu záruku 6-12 měsíců od koupě. Ve výsledku tedy nemusí být repasovaný počítač špatná volba.

Kolik RAM, jaké CPU a kolik RAM ideálně zvolit ?

Minimální doručená konfigurace

2 jadra – i3, 8 GB RAM 250 GB volného místa na disku. Pro StrategyQuant je důležitá velikost RAM, takže tu nepodceňujte.

Naprosto ideální konfigurace je PC se dvěma procesory a 32 nebo více GB RAM. Takovou stanici doporučuji pořizovat ale až v případě, kdy budete 100% rozhodnuti se vývoji strategií pomocí StrategyQuant věnovat.

V dnešní době se dají repasované stanice koupit za rozumné ceny a není potřeba nic sestavovat na „koleně“. Osobně jsem takto koupil několik serverů a zatím bez problému.

ověřené eshopy kde koupíte výkonnou pracovní stanici:

https://www.gigacomputer.cz/workstation/

https://www.importpc.cz/stolni-pocitace/workstation.html

Určitě to není o tom že by se pomoci slabšího počítače nedali postavit strategie, nicméně výkonější počítač Vám tuto práci urychlí.

Jaký typ operačního systému zvolit?

Doporučuji 64 bit operační systém pro domácí použítí doporučuji použít řadu windows profesional. Tato verze umožňuje nastavení vzdálené plochy a můžete se tak k PC připojovat vzdálené.

Shrnutí

Pokud se stavbou strategií pomocí StrategyQuant teprve začínáte, stačí vám relativně obyčejný notebook, kde je možné strategie stavět a vše si osaháte bez nutnosti investic. Pokud vás práce chytne, můžete si pořídit výkonnou pracovní stanici a pracovat tak rychleji. Výkonný server je ale bonus navíc, kvalitní portfolio je možné postavit i bez něj.