Automatické obchodování

Forex AOS: 5 kroků, které pomohou dosáhnout cíle…

…a překonat období, kdy se nedaří a nebo naopak daří až moc dobře :).

Jsou chvíle, kdyse daří velmi dobře a chvíle, kdy se nedaří. Je potřeba nepropadnout euforii když se daří a nepanikařit když se trhy nechovají zrovna tak, jak chceme. Mám pro vás 5 tipů, jak si v těchto obdobích poradit sami se sebou.

1: Focus

Zdá se to jako klišé, ale focus na cíl, nebo zaměřit se na to, čeho chceme dosahovat, je zásadní. Každý máme jiné cíle – vydělat 10 milionů, mít příjem 20 tisíc měsíčně bez práce, nebo si jen přivydělat. Když začnete panikařit nebo podléhat euforii, zamyslete se nejdřív nad tím, jak vám případné „nestandardní“ jednání pomůže cílů dosáhnout. Pomůže vám vůbec? Nebo spíše zvedáte riziko a pokud obchod nedopadne jak čekáte, naopak vás od cíle posune dále? Umět zachovat chladnou hlavu za každé situace je zásadní. Zaměřujte se na svůj cíl a udělejte vše, abyste ho dosáhli!

2: Nadšení

Pro mne je trading vášeň. Je to něco, co mám opravdu hodně rád a co mne baví. Není to práce, je to životní styl. Trading je potřeba dělat s nadšením a pokud se nedaří, analyzujte a zkoumejte, kde váš trading vylepšit. Přistupujte k práci s nadšením a těšte se na výsledek, na zlepšení, kterého dosáhnete. Pokud existuje svatý grál v tradingu, tak je to nadšení. To vás totiž udrží při smyslech a posouvá vás kupředu.

3: Dlouhodobé výsledky

Dívejte se na dlouhodobé výsledky a řekněte si, jak to vypadá. Může přijít období, kdy nemáme měsíc, dva nebo tři nový zisk a náš účet jde do strany. Ale to nic neznamená, dívejme se na výsledek za delší období. Podívejme se například na tento výsledek:

Je vidět, že účet šel nějaký čas „do strany“, tedy zisky +- nula. Ale vadí to? Byli jsme i tak v zisku 20% a jak přišla na trh volatilita, náš zisk šel zase nahoru. Dívejte se tedy na dlouhodobější výsledky, které vás vedou k cíli. Zisky jsou zkrátka zisky a u dobrého tradera je otázkou času, kdy přijdou :).

4: Důvěra

Věřte sami sobě! Věřte si v tom, že se nenecháte unést euforií a zachováte chladnou hlavu, když vaše zisky porostou do nebes. Pro mne byly vždy náročnější období, kdy jsem měl dlouhé série zisků, než dlouhé série ztrát. Když se hodně daří, má člověk chuť navyšovat pozice, aby vydělal víc. I já takové chutě mám, ale umím je udržet na uzdě. Věřte sami sobě a svým schopnostem!

5: Vývoj

Ať se podíváme kamkoli, vidíme jak vývoj postupuje kupředu. Počítače jsou dnes již mnohem dále než dříve, stejně jako auta atd. Stejně tak se vyvíjíme my a s tím i náš trading. Nebojte se tak reagovat na změnu potřeb, cílů, preferencí… Mnoho traderů se postupem času  přeorientuje z intradenního obchodování na denní timeframe. Pokud cítíte, že to samé chcete i vy, vydejte se touto cestou! Vývoj nezastavíš :).

Přeji mnoho úspěchů nejen v tradingu!