Opce

Seriál praktického opčního obchodování – týden 10

Vážení čtenáři a obchodníci, v rámci minulého týdne došlo k dalšímu poklesu ceny zemního plynu, což pro nás znamenalo nárůst hodnoty portfolia zpět do kladné výkonnosti.

Shrnutí týdne

Značná část opcí v portfoliu se nyní nachází pod svými striky, ale majorita splatností je až příští měsíc, takže nyní budeme primárně vyčkávat a čekat na rozpad časových hodnot.

Pokles cen plynu byl dle našeho názoru způsobem kombinací dalšího růstu produkce a předpovědi relativně umírněných teplot, což tlačí bilanci mezi nabídkou a poptávkou směrem k nadprodukci. V našich očích měl pokles cen zemního plynu také mírně technický charakter, když si růst jednoduše už potřeboval trochu vydechnout.

Obr.1: Vývoj obchodního účtu pro obchodování na zemním plynu (stav k 9.7.2018)
Obr.1: Vývoj obchodního účtu pro obchodování na zemním plynu (stav k 9.7.2018)

Změny v portfoliu

V tomto týdnu jsme přidali několik malých short pozic do call opcí v rámci titulu ETF:UNG. Konkrétně jsme prodávali UNG call opce na tento pátek se striky 21, 22.5 a 23. Také jsme prodali jednu BOIL call opci se splatností v červenci, neboť se nacházela pěkně na at the money úrovni. Zajímavé zde je, že například out of money call opce UNG se strikem 23,0 šla prodat za 15 centů (54% p.a. výnos díky pouze 3 dnům do splatnosti), zatímco at the money BOIL call opce se strikem 27 nabízela cenu 0,70 USD (65% p.a. výnos). Využili jsme tedy rychlejšího rozpadu opcí na UNG a vstoupili primárně do těchto pozic.

Budeme dál monitorovat chování opcí a řešit případné přiřazování do akcií či do cashe a rádi bychom vám v příštím týdnu přinesli některé závěry.

Detailní report vývoje účtu (Portfolio Analyst) si můžete zdarma stáhnout po přihlášení na Váš zákaznický účet zde na serveru Quastic (sekce Moje kurzy). Pokud ještě nemáte aktivován účet, zadejte prosím do pole níže Váš e-mail.