Komoditní spready

Líbila by se vám 90%-ní úspěšnost obchodu?

Řeknete si, že je nemožné dosáhnout až tak vysoké úspěšnosti? Mýlíte se. Komoditní interdelivery spready nabízejí i takové obchody, kde je taková úspěšnost reálná. Dnes si ukážeme obchod, který za posledních 10 let vyšel až 9krát!

U interdelivery spreadů je velmi podstatným faktorem sezonalita. Sezónní vlivy mohou být natolik silné, že je na nich možné spolehlivě vydělávat každý rok. Na prvním grafu vidíme analýzu sezonality spreadu na Lean Hogs (HEM15-HEJ15). Barvy představují postupně různé roky podle legendy. Zelenými přímkami je přibližně označeno období, kdy spread (kromě jednoho roku) vždy rostl a doporučený vstup a výstup z obchodu.

A na dalším grafu je ukázka obchodu, ze kterého jsem se těšila letos já. Obrázek je jen přibližný, protože do obchodu jsem vstupovala postupně a také jsem z něj postupně vystupovala. V každém případě vidíme, že i tento rok byl velmi úspěšný. Mně se podařilo riziko omezit ještě více a čistý profit byl cca 3 700 dolarů!

Dosáhnout tak vysoké úspěšnost při obchodování interdelivery spreadů je opravdu možné. Pokud se správně naučíte používat i další nástroj (například analýzu COT) k ověřování vstupu do obchodu, dokážete tak profitovat na obchodech i v nepříznivých letech nebo se dokážete naopak vyhnout ztrátovým obchodům. Kombinací například těchto dvou jednoduchých nástrojů si můžete udržet ziskovost dlouhodobě i nad 80%.

Ne každý rok může obchod vyjít. Úspěšnost nikdy nebude 100%. No je to myslím velmi dobrá ukázka toho, proč se vyplatí spready obchodovat. Osobně se už velmi těším na to, kolik mi vynese tento spread příští rok.