Investování

E-book ZDARMA: 6 investičních mistrů a tajemství jejich úspěchu

Již přes 10 let se věnuji studiu finančních trhů, obchodování a investování. Důležité je na začátku vzdělávání – čtení odborné literatury, knížek od známých a úspěšných osobností, různé kurzy, a především aplikování poznatků do reálného života.

Z chyb se člověk v lepším případě poučí a upraví svou mysl tak, aby přetransformoval počáteční ztráty v zisk.

Za ta léta mně pod rukou prošla stovka knih o investicích. Řekl jsem si, že udělám výtah těch nejzajímavějších investičních mistrů, popíšu jejich životy a způsob, jak uspěli.

Také se dozvíte, kdo komu dal pěstí, kdo přišel téměř o všechny svoje finance a musel požádat příbuzné o půjčku, aby se pak ode dna odrazil a vytvořil jeden z největších světových hedge fondů.

Nový e-book zdarma zachycuje životy a přístupy 6 investičních mistrů:

  1. Benjamin Graham – společnost Graham-Newmann
  2. Carl Icahn – společnost Icahn Enterprises
  3. Warren Buffett – společnost Berkshire Hathaway
  4. Peter Lynch – fond Fidelity Magellan
  5. Ray Dalio – společnost Bridgewater associates
  6. Edward Thorp – společnost Princeton/Newport partners

Většina z nich preferuje dlouhodobé hodnotové investování (value investing), někdo se zaměřuje více na kvalitní růstové akcie, někdo má jinou strategii, která je založena na makroekonomických ukazatelích nebo na korporátních nájezdech či využití matematických modelů.

V e-booku se také dozvíte, jaký je rozdíl mezi teorií efektivních trhů a protikladem – hodnotového investování, které je založeno na vyhledávání podhodnocených akcií (stockpickingu) na základě tržních neefektivností.

V e-booku naleznete doporučení na další literaturu (většinou v AJ, jelikož knihy nebyly do ČJ zatím přeloženy), která je nezbytná pro základní vzdělání v investičním světě. Teď vás již nebudu zdržovat od nasávání informací o investičních mistrech a investování!

E-book si můžete stáhnout ZDARMA pod tímto článkem.

Přeji hezké počtení!