Automatické obchodování

Forex AOS: Proč se raději spoléhat na sebe?

Poslední dobou se roztrhl pytel s různými MAM účty, což jsou účty u brokera, kde obchoduje někdo jiný než vy, tedy vlatsně „pronájem strategií“. Je tedy na čase si pohled na toto téma trochu rozšířit.

Výhody pronájmu nebo kupování automatů

Kupování automatů nebo pronájem, resp. napojení na MAM účty, má plno výhod. Máte to hotové hned, nemusíte na nic čekat a výsledky jsou obvykle naprosto impozantní. Podívejte se třeba na tuto equity:

Roste skoro až do nebe a má fantastické zisky. Člověk by si řekl „paráda, takové zisky a bez práce, to beru“. Jenže co má své výhody má i nevýhody…

Jaké jsou nevýhody?

Problém je, že taková strategie je blackbox. Máme nějaký příslib, ale kdo ví, jestli to autor dodrží? V reálu nikdo. Nedávno českým internetem jedna taková situace zahýbala. Autor sliboval max. riziko 20% a jak to dopadlo se můžete podívat sami.

Propad skoro 60%, jak se daří portfoliu teď nevím, protože je už jeho sledování zakázané.

To je přesně důvod, proč všeobecně kupování a pronajímání automatů, MAM účty apod. nedoporučuji. Vůbec nevíte co očekávat a jste v rukách správce a toho, jak je zodpovědný.

Jak začít vydělávat?

Lepší je jít po vlastní cestě a stavět si vlastní automaty. Není to těžké a pokud máte píli, zvládnete to. A nemusíte být ani programátor. Výsledky, kterých pak můžete dosáhnout nemusí být špatné, podívejte se na tyto equity (jsou náhodně vybrané od účastníků kurzu z fóra):

Nejsou sice dokonalé jako první strategie nahoře, ale jsou realistické a nestane se, že by během jednoho měsíce přišel propad o 50%.

Jak se dařilo ukázkovému portfoliu v roce 2016?

Moji studenti dostali ukázkové portfolio, aby se měli od čeho „odrazit“. Bylo v něm celkem 7 strategií: 1 na EURUSD H1, 3 na EURUSD M15, 1 na zlato H1, 1 na EURJPY H1 a poslední byla na GBPUSD H1.

Na začátku roku jsme všechny nasadili, po chvilce jsme odpojili GBPUSD, která se nechovala ideálně a na konci roku bylo 6 strategií v zisku a 1 ve ztrátě, což bylaGBPUSD, kterou jsme ale na začátku odpojili. Celkově jsme dosáhli zisku 50%, což na ukázkové portfolio považuji za velmi dobrý výsledek. Podívejte se sami: