Analýza trhů

Ohlédnutí za minulým týdnem a IPO Uberu

Přátelé obchodníci, investoři a příznivci Quasticu. Včera jste mohli zhlédnout komoditní webinář Eleny Lindišové, který Eli pojala tentokrát velmi prakticky. V rámci vysílání ukázala obchody, které tento rok realizovala. Záznam webináře je na Youtube, můžete jej zhlédnout na odkazu zde.

Byl to již druhý webinář v rámci tohoto týdne. První webinář, který jsme vysílali v úterý byl z oblasti investic do drahých kovů. Téma webináře bylo Investování do drahých kovů a 10 let Silverum.cz. Ano, na den přesně slavila společnost Silverum 10. narozeniny.

10 Let Silverum

Hostem webináře byl Honza Rohrbacher. Honza je v širších kruzích české investiční komunity známý především jako specialista na opce a jako člen investičního výboru fondu Charles Bridge. Primárním zaměřením fondu jsou právě opce. Druhou výraznou specializací Honzy jsou již zmíněné drahé kovy, kterým se věnuje již více než 15 let a byl to právě Honza, který byl jedním z otců zakladatelů Silvera.

Na webináři jsme se pobavili o tom, proč je stříbro jako investiční kov zajímavé Dále pak jestliže se pro stříbro rozhodnete, jaké nejrůznější možnosti a přístupy se nabízejí (investice do fyzického kovu je jen jedna z nich). Začátečníci se dozví, jak s investováním do fyzického kovu začít a jak jej případně prodat. Pro všechny pak máme výbornou zprávu a to, že jsme k tomuto našemu jubileu spustili nové webové stránky, které, snad, potěší nejen svým vzhledem, ale také novými funkcemi. S ohledem na naše výročí jsme se také rozhodli udělat speciální akci, a to darovat vám zdarma profesionální case tzv. Monster box, pokud nakoupíte kovy alespoň v hodnotě 20 tisíc Kč.

IPO Uber

Teď co nás čeká? Tento týden proběhne opravdu speciální webinář, webinář, který jsme původně neplánovali, a proto následnému textu věnujte prosím zvláštní zřetel. Jak jistě víte již delší dobu se hovoří o IPO společnosti Uber. Toto IPO tedy vstup na burzu se uskuteční tento týden. Je to jistě významná událost z několika důvodů. Předně Uber se čas od času vyskytuje v hlavní zpravodajské relaci, nejčastěji v souvislosti se stávkujícími taxikáři a stejně jako AirBnb je jistým ohrožením pro stávající strukturu trhu. Avšak Uber jako burzovní IPO je kontroverzní také s ohledem na rentabilitu samotného business modelu.

Na přípravě webináře jsme si dali velmi záležet. Prostudovali jsme stovky stran materiálů, finanční uzávěrky a zamyslíme se tedy nad tím, jak velký je reálně Uber a jaký má potenciál. Dále jak je Uber ziskový, jaký je jeho ziskový potenciál do budoucna a jestli tedy má smysl do Uberu investovat, resp. pro koho je taková investice vhodná a kde vnímáme největší rizika.

Těšíme se na vás ve čtvrtek v 15:25 našeho času, tedy pět minut před otevřením burzy a začátkem obchodování s akciemi. Můžu vám slíbit, že tento webinář bude v mnoha ohledech nekompromisní. Kdo jste v té době v práci, záznam webináře bude následně také k dispozici.

Kvůli webináři o Uberu přesouváme plánovaný webinář o P2P půjčkách na 30. května, ale to nám věřím odpustíte, IPO Uberu je tak zajímavé, že jsme si ho nemohli nechat ujít!